Wpis z mikrobloga

Ktos mial do czynienia z Grafika Nvidii 730M (rodzina Kepler, NVE0) pod #debian #linux ?

Od paru dni sie mecze z takowa w TP T540p, ale ni choley nie moge zmusic do dzialania,.. Z tego co #nouveau zgłasza, to nie obsługuje tej karty jeszcze moja wersja (1.0.10).

Any ideas? Jak nie, to pewnie bede kompilowal nouveau ze zrodel...
  • 14
@Nerio: a u Ciebie dziala od kopa na tej karcie? U mnie nie moze znalezc device/monitor i jest z nim generalnie kupa zabawy.. Pewnie jutro bedzie kolejne podejscie do tego configa, bo wg producenta powinien ogarnac karte...
@krzyzakp: Mam blaszaka z GeForce GTX 650 Ti BOOST

(01:00.0 VGA compatible controller [0300]: NVIDIA Corporation GK106 [GeForce GTX 650 Ti Boost] [10de:11c2] (rev a1))

i na niewolnych sterach bez problemu działa. Drivery od nouveau są uważane za wolniejsze, dlatego nigdy z nich nie korzystam.

Wersja przy instalacji z repo: http://community.linuxmint.com/tutorial/view/331

(zakładając, że masz standardowy kernel, jeżeli nie masz to najprościej pobrać źródła i pomóc sobie m-a ;))
@Nerio: Jaki kernel? Na debianie skompilowalem sobie 3.13, bo fabryczny 3.12 ma braki we wspieraniu tej karty z tego co wyszperalem..

Nie mniej - przy probiue odpalenia X -configure wywala seg fault ;)
@Nerio: Bedzie ;) Bo tu jest karta Intel'a zinterowana i wlasnie zewnetrzna.. Wiec z tym sie tez robi zabawa..

Sadze ze wlasnie stad nie dzialaja mi configi od kopa, bo karta jest jaka jest.. Ale pomyslimy, pokombinujemy ;)
@Nerio: Bumblebee psuje tylko wiecej, ze nie znajduje zadnego device.. Jadac na samych sterownikach Nvidii "jedynie" nie znajduje monitora:

Valid display device(s) on GeForce GT730M at PCI:1:0:0

none

Validated MetaModes:

none

(WW) NVIDIA(0): Unable to get display device for DPI computation.

To tylko wycinki z Xorg.0.log, jednyy blad w calosci to :

Failed to initiate mode change

Failed to complete mode change

I potem reszta ładowania modulow i wszystkiego niby ładnie
@Nerio: Jutro nad tym dalej powalcze, tamten komp został w pracy.. Nie mniej ten pierwszy link wyglada obiecujaco..

W internetach szukam od zeszlego wtorku rozwiazania dla tego problemu, pytam na wykopie, ale widze ze bedzie trzeba na forum debiana sie przebic tez jak nic z Twoich pomyslow nie pomoze...
@Nerio:

Gdzie tam, nadal nic... Wkur.. sie i zostaje przy T530, tylko ze chlopaki z IT zamowia nowa baterie.. bo dostalem nowszego T530 i bateria od starszego powodowała wylaczenie systemu po paru minutach pracy z zasilaniem.. ale na samej baterii dzialalo miodzio :D