Wpis z mikrobloga

Szukam tabletu głównie do oglądania filmów, czasami grania na xboxie. Pomysł był żeby kupić coś w granicach do 400zł, ale wraz z poszukiwaniami troche podwyższyłem ten budżet. Patrząc też na ceny w PL to wolę zamówić na aliexpressie bo na ich rynek są ciekawsze i tańsze opcje. Tu mam kilka pytań:
1. Zastanawiam się między Lenovo Xiaoxin Pad Pro 2022 a Lenovo P12 2022 Cena różni się prawie 100%, ale z jednej strony to 6/128 i co najważniejsze ekran OLED do 4/64 i LCD. Orientuje się ktoś czy jest coś lepszego w tym pułapie cenowym? Zależy mi najbardziej na ekranie i baterii. Demonem prędkości nie musi być, tablet ma być do oglądania filmów. Zastałem się na "znanej" marce, ale może są jakieś chińskie z ciekawymi opcjami.
2. Jak jest z cłem na elektronike? Wyczytałem w necie że elektronika w tym telefony i laptopy z chin mają cło 0%. Są jakieś dodatkowe opłaty celne? Nigdy nie zamawiałem z chin droższych rzeczy, tylko pierdoły.
3. Poczekać z zamawianiem do chińskiego nowego roku? Myślicie że będą jakieś ciekawe promki? To tablety z 2022, mogą być wyprzedawane?

#aliexpress #tablet #zakupyzchin #zakupyzaliexpress #alipaczka #chinskiecuda
  • 1
@kolej_ktora_jezdzila_po_psie:
Ja mam taki i bardzo sobie chwalę.

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/tablety-i-e-booki/tablety/tablet-lenovo-yoga-tab-yt-j706-11-8-256-gb-wi-fi-szary

Ta nóżka jest genialna i przydaje się ciągle. Jak się ją trochę odegnie to jest bardzo wygodny i pewny chwyt do trzymania jedną ręką. Jak odegniesz o 180 stopni to stawiasz na brzuchu leżąc i wygodnie przeglądasz bez ciągłego trzymania ciężaru, podtrzymujesz tylko pozycję. Żadne szybsze procesory czy ciut lepszy ekran nie są warte więcej jak ta nóżka.