Wpis z mikrobloga

Mireczki musze wymienić listwy rozdzielcza w ogrzewaniu podlowym. (Dokładnie 3- dwie mają osiem obwodów a jedna 11).
Wcześniej, aktualne listwy były raz ustawione i nie ruszane - tzn. Nie mam termostatów w pokojach.
Chce to dołożyć. Na przewodach będzie to dosyć trudne,(ale nie niemożliwe) wolałbym to zrobić bezprzewodowo.

Myślałem spiąć to z jakąś automatyka domową typu Tuya czy coś. Nie znam się na tym za bardzo, a im więcej czytam to mniej wiem chyba ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co poleci wykop do czegoś takiego? Czy te chińskie systemy są jakoś trwałe? Fajnie by było żeby system pracował bez chmury, (mogę postawić serwer w domu jak trzeba), Asystent google fajnie też byłoby miec( ͡º ͜ʖ͡º).

W co iść? Jaki system wybrać?

#tuya #inteligentnydom #automatyka #homeassistant #automatykadomowa #dom #smarthome #mihome #zigbee #googlehome ##!$%@?
  • 5
  • Odpowiedz
@19ludwik91: taktyk

Też na przyszły rok mam takie postanowienie, zeby sobie sterowanie podłogówką zrobić - tylko upieram się, żeby nie szło przez żadne chmury, tylko local.

  • Odpowiedz
  • 1
@sirgorn też nie jestem przekonany do chmur, ale bardziej lubię się bawić hardware'em niż software'em i nie mam pewności czy postawienie, a potem programowanie tego to coś co będę chciał robić ( ͡º ͜ʖ͡º).

Ale z drugiej strony - niezależność i może poprawa niezawodności systemu więc to chyba warte świeczki.
  • Odpowiedz