Wpis z mikrobloga

Pytanie do ogarniętych w temacie #komputery a szczególnie w chipsetach Ryzenów 7000.

Otóż wypluło mi właśnie na FB post ASRocka o ich płycie B650 Steel Legend WiFi i przyznam że trochę zgłupiałem.
Jakim cudem ta płyta ma jednocześnie gniazdo PCI Express 5.0 i slot M.2 Gen5 x4? Wydawało mi się że takie rzeczy są zarezerwowane dla chipsetów X670 i wyższych? Literówka producenta czy faktycznie tak bardzo dopakowali płytę na tyle niskiego segmentu?...
Szczegóły nt. modelu: LINK

#pytaniedoeksperta #amd
purrminator - Pytanie do ogarniętych w temacie #komputery a szczególnie w chipsetach ...

źródło: B650 Steel Legend WiFi(L2)

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
Tuż po napisaniu posta udało mi się znaleźć jakąś recenzję (LINK), wygląda na to że faktycznie tak płytę dopaśli ale i odpowiednio wycenili, ponoć 269$ czyli niewiele poniżej niektórych płyt X670/X670E.
Dziwne, taka wolna amerykanka w ficzerach powoduje spore zamieszanie podczas wyboru płyty. Okazuje się że droga płyta na tanim chipsecie może mieć porównywalną ilość bajerów co tania płyta na drogim chipsecie xD Co za burdel...
  • Odpowiedz
  • 0
@chilon: to nie do nich kieruję pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu byłem ciekaw opinii entuzjastów, co oni sądzą o burdelu w którym nazwa chipsetu prawie nijak się ma do funkcji i technologii na płycie.
  • Odpowiedz
@purrminator: nawet mi nie mów , szukam odpowiedniej płyty pod am4 ale odpowiednio grupowany sprzęt w ioomu. To jest dramat :(
jak na razie 1 czy 2 modele znalazłem które mają każdy port i każdy kontroler w oddzielnej grupie, płyty od 1500-2000 :(
  • Odpowiedz
  • 0
@mati1990: ceny to osobny temat, ja już mentalnie pogodziłem się z faktem że przy wymianie platformy za +/-3 miesiące będę miał za płytę do wydania min. 1500 cebul. Takie czasy że budując takiego np. kompa do gierek proc kosztuje 400$, płyta 300$, RAM 150+$ a GPU to już w ogóle sky is the limit xD A potem zdziwko że ludzie konsole kupują, przecież nie każdy ma taki hajs do rozpieprzenia na,
  • Odpowiedz
@purrminator: a ja wysiadłem z tego pociągu. wkurza mnie wydawanie majatku na pudło którego nie mogę zabrać i idę innym kierunkiem, po co wymieniać całą platformę co kilka lat, jak taki wymaxowany handheld z mocarnym cpu wytrzyma te 7-9 lat i wystarczy zmieniać kartę graficzną.
taki gpd win 4/ayaneo 2s czy teraz onexplayer x1. Ten ostatni cpu ultra 7 155h +32 gb+ wyjście oculink dla egpu. Czekam na testy jak się
  • Odpowiedz
  • 0
wydawanie majatku na pudło którego nie mogę zabrać


@mati1990: a gdzie to zabierać jeśli całe życie spędza się w piwnicy? ( ͡ ͜ʖ ͡) Masz pan za bardzo normickie podejście z tego co widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wymaxowany handheld z mocarnym cpu


@mati1990: to jeszcze napisz jak do tego "mocarnego handhelda" podpiąć ekran 32" 4K z HDR żeby dźwignął na
  • Odpowiedz
a gdzie to zabierać jeśli całe życie spędza się w piwnicy? ( ͡ ͜ʖ ͡) Masz pan za bardzo normickie podejście z tego co widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@purrminator: za tydzień będę spędzał 2h w jedną stronę w busie do roboty, co tu ma normictwo za znaczenie?

@mati1990: to jeszcze napisz jak do tego "mocarnego handhelda" podpiąć ekran 32" 4K
mati1990 - >a gdzie to zabierać jeśli całe życie spędza się w piwnicy? (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) M...
  • Odpowiedz
  • 0
w busie do roboty, co tu ma normictwo za znaczenie?


@mati1990: wszystko ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) normictwo śmiga do roboty, no-life'y siedzą w piwnicy na garnuszku mamy i nigdzie się nie wybierają ( ͡° ͜ʖ ͡°)


procek nie ma aż tak wielkiego znaczenia


@mati1990: w gównorozdzielczościach nie
  • Odpowiedz