Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy,

Robię podejście do #nas na którym chce przechowywać zdjęcia i bibliotekę filmów (głównie w 4K).

Na początek 1, max 2 dyski po 8TB i zastanawiałem się nad #synology DS224+, tylko czy on da radę puścić po wifi do #chromecast 4K przez #plex i czy tez ogarnie dzwiek 5.1?

Generalnie jestem tez otwarty na inne modele firmy, ale musi to być coś co nie wymaga zbyt dużo uwagi z mojej strony i pociągnie to 4K.

Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
DS224+,


@McOsh: Nie wiem, bo to dla mnie porażka. Za cenę tego czegoś mógłbyś sobie złożyć jakiś wydajniejszy serwer, czemu dyski takie małe? Nie lepiej kupić jeden 16TB, a potem sobie drugi dokupić? Tam są porty 1GbE LAN - czy my jesteśmy w 2014 czy 2024?
@McOsh:

4k

8TB

wifi

plex

5.1


machającypapież.jpg

A jakie 4k? :> Dobry remux zje 80GB na jeden film. 2*8TB, odejmij jeden na raid, odejmjj trochę na snapshoty jakieś, te zdjęcia, OS itd... To chyba nie będzie duża biblioteka? :> :)

Wifi? Mam nadzieję, że nie chcesz puszczać tego po wifi Z NASa? :) Bo do chromecast rozumiem, ale napisałeś tak jakby to nas miał używać wifi :>

Prawda jest taka, że
  • 0
@annotate trochę zakręciłem opis, fakt. Przeliczyłem sobie wszystkie opcje i chyba najrozsądniej będzie kupić większy niż mam dysk zewnętrzny i podpiąć pod Chromecast.