Wpis z mikrobloga

Reka sklada sie z przedramienia, ramienia i dloni.


@gorzki99: xD że co?

ręka (łac. manus) – obwodowa, dystalna część kończyny piersiowej kręgowców, w węższym znaczeniu naczelnych, autopodium, składająca się z trzech, licząc od części proksymalnej, odcinków:


nadgarstek (carpus)

śródręcze (metacarpus)

palce (digiti, od łac. digitus – palec)


Dłoń, powierzchnia dłoniowa (łac. palma manus) – u naczelnych okolica ciała obejmująca powierzchnię przednią (w pozycji anatomicznej) ręki, pozbawiona owłosienia, której skóra pokryta jest
@Buko_von_Krossig: Super. A konczyna gorna u ludzi to? pewno noga (ale raczej nie bo to konczyna dolna)
Zeby byla jasnosc - tez lubie definicje. Ale nie przeszkadza mi to w nabijaniu sie z debilnych.

Jk zlamiesz przedramie to co mowisz? Zlamalem konczyne gorna czy zlamalem reke? Bo raczej nie mowisz ze zlamales noge. No chyba ze tak mowisz.
@gorzki99: właśnie dlatego to jest irytujące, bo to nie jest ręka ale ewidentnie potrzebujemy jednego słowa na kończynę górną. Jak złamiesz podudzie to nie mówisz złamałem stopę, ale jak złamiesz przedramię to mówisz "złamałem rękę".
Jak złamiesz podudzie to nie mówisz złamałem stopę, ale jak złamiesz przedramię to mówisz "złamałem rękę".


@Mirkosoft: No mowisz ze zlamales noge. obojetnie co nie zlamiesz w konczynie dolnej to mowisz ze zlamales noge. Obojetnie co nie zlamiesz w konczynie gornej to mowisz ze zlamales reke.

Wyjattkiem jest sam koniec konczyny.

Bo jak zlamiesz stope to mowiz ze zlamales stope. Jak polamiesz se dlon to mowisz ze polamales dlon.
Ale wszystko