Wpis z mikrobloga

@Math3o: w temacie "mocny zasięg wifi" nie poszalejesz, bo dostępne urządzenia mają i tak ten temat limitowany obowiązującymi przepisami, a nawet jeśli pójdziesz w jakieś jazdy po bandzie i zwiększanie mocy nadawania metodami nie do końca legalnymi, to przecież mocy w drugą stronę (tej nadawanej przez łączące się z wifi urządzenia) nie zwiększysz. Więc jeśli jest problem z pokryciem mieszkania/domu z jednego źródła sygnału - dodaj drugie. Albo i trzecie jeśli
via Android
  • 0
@Jarek_P trafiłeś w punkt. Gdy remontowałem sobie pięterko nie przemyślałem i nie puściłem przewodu sieciowego, myślałem że na dole z routera wifi mi piętro pokryje, ale router jest w rogu domu na parterze i mam problem po drugiej stronie na piętrze. Dlatego chcę dodać oczywiście po przewodzie access pointa na parterze ale na środku domu i będzie do tego przy suficie :) mam nadzieję że uda się pokryć piętro zasięgiem wifi :/
@Math3o: z czego strop? Jeśli coś gęsto zbrojonego, to raczej nie licz na dobry zasięg z parteru na piętrze, bo na bank będą miejsca z problemami, tylko od razu ciągnij też przewód na poddasze (choćby jakimś kanałem wentylacyjnym, potem ze strychu się do niego przewiercisz). W średniej wielkości domu jeden AP na parterze i jeden na piętrze to jest moim zdaniem absolutne minimum, żeby w ogóle to jakoś sensownie kryło.
via Android
  • 0
@Jarek_P myślę że pomiędzy piętrami jest mniej zbrojenia niż na poddasze, wiem na pewno że jest żużel pomiędzy piętrami pod posadzką. Właśnie narazie nie mam zbytnio jak przeciągnąć bezinwazyjnie na piętro przewodu i myślę nad tym AP mocniejszym :/