Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie, kupuje mieszkanie od dewelopera. Potrzebowałem 2 miejsc postojowych z racji, że były ostatnie to mam jedno zwykłe i jedno dla niepełnosprawnych. Lokal i miejsca będą na jednej KW z zapisem wyłącznego użytkowania przeze mnie. Budynek ma już pozwolenie na użytkowanie. Czy mogę mieć z tego powodu jakieś nieprzyjemności? Np. Wspólnota mi to miejsce zabierze, albo każą mi komuś ustępować miejsca? Czy ktoś wie jak to prawnie wygląda?

#kiciochpyta #deweloperka #mieszkanie
  • 9
  • Odpowiedz
Wspólnota mi to miejsce zabierze


@dirtdiver_: Po co im, ktoś musi od tego podatek płacić i czynsz.

albo każą mi komuś ustępować miejsca?


@dirtdiver_: Tak. Każdy kto zauważy że parkujesz na miejscu dla niepełnosprawnych może cię #!$%@?ć, nikogo nie obchodzi ze to twoje. Miejsca dla niepełnosprawnych muszą być ogólnodostępne. W praktyce jak to się odbywa nie wiem, czasami patodeweloperzy popadają w skrajność więc wydaje mi się ze problem na zamkniętym
  • Odpowiedz
  • 0
@dran2: żeby na to miejsce wjechać to trzeba otworzyć szlaban a potem otworzyć bramę do garażu. Ktoś z zewnątrz raczej nie ma takiej możliwości. Jeżeli ktoś niepełnosprawny kupował mieszkanie to raczej to miejsce już by kupił.
  • Odpowiedz
@dirtdiver_: No więc twoje ryzyko, pod ziemią mniejsze ale jest. Jeżeli trafisz na upartego sąsiada który sobie miejsca nie kupił ale ma uprawnienia aby korzystać z twojego to będzie o nie walczył i będziesz się z nim, wspólnotą i ostatecznie też deweloperem #!$%@?ł w sądach. Sprzedaż miejsca które zgodnie z przepisami musi być ogólnodostępne to jakiś prawny absurd, są już zresztą wyroki w takich sprawach.
https://www.rp.pl/nieruchomosci/art38165331-nieoplacalne-kombinacje-z-parkingami
  • Odpowiedz