Wpis z mikrobloga

@zloty_wkret: imo podstawą dobrego projektu wnętrza jest nie robienie tego, co promują w marketach xD

te wszystkie lamele, płytki o których wspomniałeś czy betony architektoniczne to tylko durne trendy, które przemijają szybko
  • Odpowiedz
@murarz13: A wal sobie co chcesz na ścianę xD, tylko żeby to było spójne i pasowało zarówno w kontekście całego mieszkania, jego metrażu, jak i okolicy. Robienie sobie przyklejanych cegieł na ścianę w nowym budownictwie to też żenada. Najgorsze jest chyba właśnie to udawanie. Udawanie materiałów, tekstur i pochodzenia. Dlatego te kafle z udawaną teksturą drewna to rzyg totalny. Tyle jest pięknych płytek w kolorach jednolitych, albo ze wzorem, które nie
  • Odpowiedz
to największe badziewie i bezguście w całej tej branży.


@zloty_wkret: dla mnie największym badziewiem jest modna od 10 lat czarnobiała kolorystyka wszystkiego, natomiast takie drewnopodobne płytki całkiem mi się podobają. Rzecz gustu po prostu.
  • Odpowiedz
@zloty_wkret sracie się o te plytki, beton i lamele jakby to miało być na zawsze. To już nie te czasy, że się robi łazienkę na 50 lat. Ludzie robią remonty raz na 10 lat to sobie to zmienią akurat jak wyjdzie z mody
  • Odpowiedz
Te płytki będą za 10 lat tym samym co boazerie po swoich latach świetności - symbolem bezguścia i dziadostwa.


@zloty_wkret: Święta prawda, to wyjątkowo tandetne rozwiązanie tak samo jak stiuk czy betonowe płyty swego czasu popularne w salonach. Polacy nie potrafią into design i podążają owczym pędem.

Ludzie robią remonty raz na 10 lat to sobie to zmienią akurat jak wyjdzie z mody


@jendriu Nie robią, bo remont łazienki to są
  • Odpowiedz
@Nudel1306 ale imitacja marmuru to też przecież oszustwo, które nie łapie się pod Truth to materials
( ͡º ͜ʖ͡º)

Uważam, że dobry projekt obroni się wizualnie sam, a czy będzie na czasie, czy nie to już potrzeba indywidualna. Nowe technologie to nowe możliwości - często przez to wpada się w pułapkę, że każdy ma podobnie, bo każdy chce i wciska się pewne rozwiązania na siłę.
  • Odpowiedz
, natomiast takie drewnopodobne płytki całkiem mi się podobają. Rzecz gustu po prostu.


@Jarek_P: Obczaj sobie umywalki z drewna jakie robią polskie firmy (głównie dla krajów arabskich ). To dopiero świetnie wygląda i jest całkiem trwałe wbrew pozorom, bo dobrze zabezpieczone przed wilgocią.
  • Odpowiedz
@Iskaryota lamele, betony architektoniczne i cegiełki to krótka moda. Ale płytki drewnopodobne zostaną na dłużej. Pomijając realizację z fotki to jak to jest położone z głową, to będzie wyglądać ponad czasowo.
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: A ja mam na całym parterze bo przy psach wolałem zamiast paneli czy gównianych winyli i jest zajebiście. Nic się nie rysuje, lecisz to mopem parowym na maksa. 100x bardziej wolę udawane drewno z płytki niż dawać 150zl za metr deski barlineckiej po której strach chodzić nawet w skarpetkach a jak za mocniej usiądziesz na krześle to masz dziury do wylewki XD
  • Odpowiedz
@Jarek_P: nie rozumiem "modna". Dla mnie czarny i bialy to default xD do tego pracowalem kiedys w wakacje przy remontach (glownie malowanie scian i drobne poprawki) i sie naogladalem roznych wariacji.

Nie ma opcji na malowanie na inny kolor niż szary/biały/różnie odcienie brązowego jeśli chcesz mieć neutralny i stabilny wygląd.
  • Odpowiedz