Wpis z mikrobloga

Z teco co wiem to jak ktoś wziął bezpieczny kredyt 2% to musi mieszkać w tym mieszkaniu, nie ma możliwości wynajmu go, udostępniania itp. Tak się złożyło że mój sąsiad który taki kredyt wziął (rozmawlaiśmy o tym na fajce przy śmietniku) zaprasza czasem swoją laskę na noc, czasem na weekend. Obecnie sąsiad jest na jakimś wyjeździe z roboty i zauważyłem że jego laska przychodzi do jego mieszkania podlać kwiatki (widzę na balkonie). Czy powinienem gdzieś to zgłosić? To jest wręcz udostepnianie mieszkania.
#nieruchomosci #kredyt2procent #policja
  • 14
  • Odpowiedz
Z teco co wiem to jak ktoś wziął bezpieczny kredyt 2% to musi mieszkać w tym mieszkaniu, nie ma możliwości wynajmu go, udostępniania itp


@duszan_z_kapitana_dupy:
Ad 1. Nie musi mieszkać w mieszkaniu

Ad 2. Ma możliwość wynajęcia go

Ad 3. Może legalnie zgodnie z ustawą udostępnić to mieszkanie partnerce w takiej sytuacji jak przedstawiłeś.
  • Odpowiedz
@duszan_z_kapitana_dupy Oczywiście, że musisz to zgłosić, ale żeby to zrobić najpierw zbierz materiał dowodowy. Wyposaz się w podstawowy sprzęt: mini kamerka, którą ukryjesz gdzie na klatce, kamera do swojego wizjera. Dodatkowo lornetka, by już z daleka móc zauważyć zbliżających się użytkowników mieszkania. Fajnie byłoby gdybyś używał mikrofonu kierunkowego. Może nagrasz coś ciekawego. Gdy sąsiad wróci znów go zaczep na fajce, ale tym razem z włączonym dyktafonem. Jeśli odpowiednio pokierujesz rozmowę to będziesz
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88:
1. Teoretycznie istnieje wymóg rozpoczęcia zamieszkiwania mieszkania kupionego na kredyt 2% w ciągu bodajże 2 lat od jego zakupu.
2. Może wynajmować, ale traci dopłaty do kredytu w tym okresie.
3. Prawda.
  • Odpowiedz
2. Może wynajmować, ale traci dopłaty do kredytu w tym okresie.


@FTNewbie: W przypadku gdy weźmie ślub z kimś kto ma mieszkanie, może swój kwadrat bezpiecznie wynająć bez utraty dopłaty.
A jak wynajmiesz w trakcie trwania dopłat i po zakończeniu wynajmu zgłosisz ten fakt to dopłaty wracają.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88:
Ja pisałem ogólnie o wynajmie na BK2%, ale to co napisałeś jest również prawdą.

To z powrotem dopłat też potwierdzam, że jest prawdą, ale moim zdaniem tak być nie powinno. Jak już raz wynająłeś i teoretycznie złamałeś zapis w umowie to dlaczego znów powinniśmy się zrzucać na dopłaty dla takiej osoby.
Taki ruch ze strony takiej osoby świadczy o próbie kombinowania, jednakże tak nie jest więc to tylko moje myślenie
  • Odpowiedz
  • 0
Kredytobiorca utraci prawo do dopłat do rat bezpiecznego kredytu 2%, jeśli udostępni do zamieszkiwania lub wspólnego z nim prowadzenia gospodarstwa domowego lokal mieszkalny albo dom jednorodzinny osobie, która:

w okresie 12 miesięcy przed dniem udzielenia tego kredytu, prowadziła z tym kredytobiorcą wspólnie gospodarstwo domowe albo
będąc drugim rodzicem dziecka kredytobiorcy przed dniem udzielenia kredytu nie prowadziła gospodarstwa domowego wspólnie z kredytobiorcą
a prowadzenie przez tę osobę gospodarstwa domowego wspólnie z kredytobiorcą w
  • Odpowiedz