Wpis z mikrobloga

Czy przechodząc z zasad ogólnych na ryczałt na B2B mogę mieć przez to jakieś problemy z perspektywy kredytu 2%? Muszę to gdzieś zgłaszać? Umowę kredytową podpisuje dzisiaj i tam wypełniłem formularz jako. zasady ogólne. Nie ukrywam ryczałt będzie dla mnie bardziej korzystny. #kredyt #kredyt2procent #nieruchomosci
  • 12
  • Odpowiedz
@seb-zie: różnie banki do tego podchodzą i to też się zmienia więc trzeba zadzownić do banku i zapytać. Jak wchodził Polski Ład to ryczałt był be, a jak 2 tygodnie temu rozmawiałem to "ryczałt nie jest problemem kochaniutki kredytobioro)
  • Odpowiedz
@seb-zie: art. 297 Kodeksu karnego, jeżeli w umowie będzie zawarte że stan z dnia podpisania jest taki sam jak z dnia wniosku to lipa. W praktyce jak będziesz płacił to bank będzie miał #!$%@? raczej.
  • Odpowiedz
@seb-zie: czasami jeszcze - po podpisaniu kredytu i przesłaniu do weryfikacji wpada to do dodatkowej analizy i trzeba dosłać jakieś dokumenty. Miałem takie ze 3-4 przypadki jak pracowałem w bnaku.
  • Odpowiedz
@seb-zie: Nie, nie wymaga to zgłoszenia po otrzymaniu kredytu. Przed jego udzieleniem (czyli dniem podpisania umowy) forma opodatkowania nie powinna jednak być inna niż podczas analizy wniosku.
  • Odpowiedz
  • 0
@marcpol: A jeśli podpisałem wczoraj umowę. A uruchomienie kredytu nastąpi w transzy pierwszej 1 marca? Mogę dzisiaj zmieniać sposób opodatkowania? 😀 z góry dziękuję za odpowiedź
  • Odpowiedz