Wpis z mikrobloga

#komputery #amd #informatyka #pcmasterrace Miał ktoś problem z pierwszym odpalaniem kompa na Am5? Wszystko złożone dobrze, piny nie pogięte, a komputer nie startuje. Po naciśnięciu powera słychać przez chwilę prawdopodobnie psu ale nie startują fany w obudowie, CPU i na GPU. Mimo to zapalają się diody na MOBO, w takiej kolejności - najpierw mruga CPU, DRAM, CPU i znów DRAM, jednakże DRAM już nie gaśnie i się cały czas świeci. Próbowałem czyścić cmosa i zamieniać ram miejscami, próbowałem też startować na jednej kostce. Nic to nie dało - chyba że przy pierwszym bootowaniu powinienem poczekać dłużej niż 5-10 minut? Podzespoły to 7600x/B650 aorus elite AX, 2x16 Kingston fury Renegade KF560C32RSK2-32, be quiet pure power 12w 750w, Kingston kc3000 2tb I 1080Ti. Budowałem wcześniej komputery na starszych intelach i na am4 i nigdy nie miałem takiego problemu jak w tym przypadku. I potrzebuję pomocy bo mnie zaraz szlak trafi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 8
Miał ktoś problem z pierwszym odpalaniem kompa na Am5?


@PijanySzkot: nie, nigdy.

Sam składałeś?

DRAM już nie gaśnie i się cały czas świeci.


@PijanySzkot: to znaczy, że komputer się nie uruchomił.

chyba że przy pierwszym bootowaniu powinienem poczekać dłużej niż 5-10 minut?


@PijanySzkot: raczej w 99% w 3 minutki zegarowe się wyrabia, ale jeśli masz 4 kostki, dziwnie szybkie taktowanie albo wielkiej pojemnośco -64GB+ to może to nawet te
@PijanySzkot: Przekładałem niedawno sprzęt z AM5 do nowej obudowy, wymieniałem tylko chłodzenie i zasilacz. Wszystko zrobiłem idealnie, sprawdzałem kilkukrotnie czy dobrze podpięte, czy nie ma żadnych uszkodzeń ale i tak jakimś cudem mi sie komputer nie uruchamiał. Rozebrałem wszystko, wsadziłem jeszcze raz w te same miejsca i nagle zaczął działać. Nie mam zielonego pojęcia co to było i czy to Ci w czymś pomoże ale chciałem się podzielić wrażeniami xD