Wpis z mikrobloga

Przeprowadzam się do końca kwietnia do nowego mieszkania. Szukałem info na temat #internet w nowej lokalizacji. Ma mapkach internet.gov niestety światłowodu brak, niby aby Netia do 30mb/s.
Ale ku mojemu zdziwieniu, byłem wczoraj na chwilę w tym nowym mieszkaniu i na korytarzu centralka od internetu a na niej nalepka z INEI, że świadczą usługi.
Chłop w szoku ()

Dzisiaj dzwonię na infolinię i babka do mnie że faktycznie nie ma światłowodu ale jest internet kablowy do 300mb/s

I teraz pytanie..
Będzie to dobrze działać? Myślę że taka kablówka to chyba lepsza niż internet mobilny LTE - znalazłem tylko w T-Mobile za 90 zł chyba do 80-90mb/s max bez limitu danych. Co myślicie?

W ogóle w szoku że INEA ma kablówkę. Myślałem że tylko #swiatlowody

#vectra #upc #play #plus #tmobile #pytaniedoeksperta
  • 11
  • Odpowiedz
@maciek84325: Ja mam UPC bez swiatlowodu jak dobrze pamietam 700Mbs i smiga dobrze, czasem sa jakies przycinki dziwne, ale najczesciej jest to spowodowane sygnalem wifi. Na kablu nie mialem zadnych problemow, chociaz wiadomo z internetem to jak kinder niespodzianka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@wrobelix1992 @Habebok
No właśnie jak okolice, bo Środa Wlkp. Miałem światłowód z INEI kiedyś i byłem mega zadowolony. Miałem też kablówkę z Netii ale tam był DSL więc no chodziło to 50mb/s i nie było tragedii ale miewał ten internet problemy
Ale myślę że ta kablówka z INEI powinna być spoko
  • Odpowiedz
  • 0
@LubieSzaszylkiZLublina
Rozumiem, czyli biere na pewno
Powiedzieli że 86 zł więc cena może być jak na miasto, gdzie światłowód też w tej samej cenie
Generalnie tak myślałem że LTE nie brać, tylko to. Możliwość też dołączenia telewizji ale powiedziałem że na razie zbyteczne
Może kiedyś ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 1
@drifcioooo Dzięki za info, może dam znać jak będę pamiętał jak to chodziło będzie u mnie po założeniu usługi. Babka do mnie że montaż ok. 2-3 tygodnie się czeka to odezwę się w pierwszym tygodniu kwietnia by na koniec kwietnia już instalator z routerem węszył i podłączał ()
  • Odpowiedz
  • 0
@drifcioooo aktualną umowę mam do końca kwietnia, dlatego też przeprowadzam się na początku maja. Też internet mi potrzebny dopiero od maja więc no nie będę montował teraz bo to nie ma sensu, po co płacić dwa ( ͡º ͜ʖ͡º)

A właśnie chciałem się rozeznać co i jak w temacie i powiem że bardzo się cieszę że jest ten internet kablowy bo myślałem że będę zmuszony do LTE.
  • Odpowiedz
no, co kabel to kabel. Lte niby tez dobrze działa ale te limity... Miałem tez kiedyś T-Mobile bez limitu, taka pierwsza oferta i rzeczywiście był bez limitu. Nazywało się to T-Mobile Internet domowy czy jakoś tak, i w sumie byłem zadowolony ale nieraz ping był wysoki i ciężko się grało :D
  • Odpowiedz
  • 0
@drifcioooo Wlasnie ta oferta nadal w T-Mobile jest, za ok. 90 zł. Czyli cena podobna no ale po kablu prędkości będą lepsze. Przynajmniej powinny 😀
Teraz w okolicy większość ma światłowód to będzie mniej ruchu na kablowym więc będzie szybki jak gość 😀😃
  • Odpowiedz