Wpis z mikrobloga

Lobby przemysłu zbrojeniowego to ogromne pieniądze. Straszenie tym, że zaraz ma wybuchnąć wojna w Polsce jest na ręke tym, żeby wydawać ogromne pieniądze na zbrojenia. Tymczasem rosjanie nie potrafią zdobyć większej wiochy na wschodzie ukrainy

#ukraina #kanalzero
  • 29
  • Odpowiedz
@kalosz_zaglady: Moim zdaniem mowienie ze Rosji sie cos nie udaje bo Ukraina sie tak swietnie broni jest troche bledne. Wydaje mi sie ze trzeba dodwac do tego ze Ukraina sie broni ale dzieki zachodowi i calej tej pomocy wojskowej. Bez tego nie istnieje. Ja bym nie lekcewazyl tak ruskow.
  • Odpowiedz
@PABLO__ESCOBAR: wiadomo, że gdyby nie jankesy nie wysyłali tych milionów ton sprzętu, to Ukraina już by dawno padła.
Tyle że kacap by się nie zatrzymał, i dalej testował na ile może sobie pozwolić i kogo zaatakować.
  • Odpowiedz
xd, serio w to wierzysz?


@Matpiotr: Coś więcej merytorycznie oprócz "xd"? Rosja ma jakieś roszczenia terytorialne w stosunku do Polski? Powiązania etniczne, kulturowe, polityczne? Jesteśmy państwem satelickim Rosji?
  • Odpowiedz
Rosja ma jakieś roszczenia terytorialne w stosunku do Polski?


@PiccoloGrande: proponuję zapoznać się m.in. z historią Polski i 123 latami kiedy Polski nie było na świecie, bo twoja wspaniała mateczka russia zagrabiła pół naszego terytorium.
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: Według strategii Rosji dokładnie tak- mamy być państwem satelickim ,neutralnym, z możliwością kształtowania polityki wewnętrznej i zewnetrznej przez Kreml. A terytorialnie sobie wezmą Przesmyk Suwalski- żeby upokorzyć Polske i mieć w końcu połączenie lądowe z obwodem.
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: to ty nie masz na obronę swojej. Ja przecież wszystko wyjaśniłem.

Kto rozpętał wojnę z Gruzją w 2008 roku?
I pierwszą wojnę z Ukrainą w 2014?
Krasnoludki?
Kacapy chcą nowego ZSRR, a Polska jest w tych granicach.

Tylko lewacki kryptokomuch myśli że jest inaczej.
  • Odpowiedz
Według strategii Rosji dokładnie tak- mamy być państwem satelickim ,neutralnym, z możliwością kształtowania polityki wewnętrznej i zewnetrznej przez Kreml.


@Jellycrusher: Jakiej strategii? Gdzie ona jest wyrażona? Kiedy zostały wyrażone roszczenia?

A terytorialnie sobie wezmą Przesmyk Suwalski- żeby upokorzyć Polske i mieć w końcu połączenie lądowe z obwodem.


@Jellycrusher: Mhm, gęsto zalesiony, poprzecinany jeziorami i wzgórzami bagnisty teren. Idealny do "brania sobie" i wykorzystywania.
  • Odpowiedz
Kto rozpętał wojnę z Gruzją w 2008 roku?

I pierwszą wojnę z Ukrainą w 2014?

Krasnoludki?

Kacapy chcą nowego ZSRR, a Polska jest w tych granicach.


@Matpiotr: Nie. Polska nigdy nie była częścią ZSRR. W przeciwieństwie do wcześniej wymienionych.
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: Przespałeś rosyjską politykę zagraniczną ostatnich lat. Oni się wbrew pozorom z niczym nie kryją- tu nie ma jakichś zawoalowanych sformułowań, czy niedopowiedzeń. Rosja stwierdziła, że już czas na nowy porządek światowy z nimi i Chinami w roli głównej, USA out z Europy. Wbrew pozorom to wcale nie był nierealny plan, gdyby tylko armia rosyjska faktycznie była taka jak Putin myślał, że jest. Na nasze ogromne szczęście była jaka była.

https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2021-12-20/rosyjski-szantaz-wobec-zachodu
  • Odpowiedz
Przespałeś rosyjską politykę zagraniczną ostatnich lat.


@Jellycrusher: Wręcz przeciwnie. Śledzę uważnie. Na tyle iż dobrze wiem jakie roszczenia Rosja ma wobec Ukrainy, Gruzji czy Białorusi, a jakie wobec Polski. Pozwala mi to też podchodzić z dystansem do teorii ludzi, którzy po lutym 2022 odkryli, że straszenie dobrze wpływa na zasięgi i postanowili zrobić sobie z tego źródło dochodu.

Na nasze ogromne szczęście była jaka była.


No jaka była? Taka że kilkadziesiąt
  • Odpowiedz