Wpis z mikrobloga

Czesc. Ktos moze potwierdzjc ze to prawda?
W artykule dalej powiedzieli ze wszyscy odczują podwyzke pradu
Ale Ci co mnjej go zuzywalj okolo 1500kwH rocznie to troche mocniej bo niby w tym przypadku bedzie drozej nawet az o 80%

I tak sobie mysle, teraz place stednio za prad 200 zl miesiecznie (2 osoby, kuchenka na prad i podgrzewacz elektryczny wody cieplej w kranach tez na prad)

To teraz moze byc prawie 360 miesiecznie w moim przypadku? (Zuzywam rocznie okolo 2000kwH)

https://www.money.pl/gospodarka/rachunki-za-prad-wzrosna-nawet-o-80-proc-sami-nawarzylismy-to-piwo-6990698436500416a.html

#inflacja #nieruchomosci #prad #mieszkanie ##!$%@? #sejm #wybory
Volantie - Czesc. Ktos moze potwierdzjc ze to prawda? 
W artykule dalej powiedzieli z...

źródło: temp_file2913609424339339767

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
@Volantie: ja sobie nawarzyłem tego piwa?

Po 1 to nie pije w ogóle, a po 2 mój głos ma gówno znaczenie co politycy robią, i jak kształtują cenę podatkami i akcyzami.
  • Odpowiedz
  • 1
@G06DbT wydaje mi sie ze te ceny znow zamrożą albo beda etapami odmrazac czy cos, bo przeciez nie da rady zeby wszyscy nagle znalezli pieniadze na prad skoro takie podwyzki sie szykują
  • Odpowiedz
@slavkowsky: ogolnie bede mial „cieplo”. Zwlaszcza jak przyjda pierwsze rachunki za prad w q4 2024 . Cud jak sie w 2k msc zmieszcze zima :/ trzeba bedzie napieprzac po chacie w jakis welniakach i kufajce xD
  • Odpowiedz
@Volantie: niczego nie będą mrozić po wyborach do europarlamentu będą stopniowo ściągać dopłaty do prądu. To są co roku ogromne pieniądze z budżetu przepalane na ten cel które można było zainwestować w rozwój elektrowni czy modernizację budynków co pozwoliło by zmniejszyć zużycie prądu. W 2025 żadnych dopłat już nie będzie. miejmy z resztą nadzieję że ich nie będzie
  • Odpowiedz
  • 0
@PanieAreczku niby mowia ze jak sie ma pompe ciepla to warto jakies solary / fotowoltaike polozyc?
Ale nie wiem ile w tym prawdy i podobno bo pewnych zmianach w prawie kładzenie fotowoltaiki w 2023 nie bylo tak oplacalne jak wczesniej.
  • Odpowiedz
  • 171
@Volantie gówno artykuły żeby się klikało, a ty w to wierzysz. Nikt nie zrobi rachunków razy 2, bo to automatycznie przegrane każde następne wybory. Juz prędzej paliwo podrożeje o kolejną złotówkę i dadzą to na niższą cenę prądu.
  • Odpowiedz
  • 0
@BornToDie69 w kamienicy. W sensie nie mamy przylacza cieplej wody z miasta. Wiec ludzie maja albo przeplywowy podgrzewacz wody, albo mają junkersy (gaz).

Generalnie to ma sie zmienic bo w przyszlym roku mamy miec przylacze do miasta.
Ale zeby nie bylo, wode mam zawsze ciepla :D
Tylko taki podgrzewacz zuzywa troche pradu ;)
I to jest normalne urzadzenie siemens a nie jakieś gówno
  • Odpowiedz
@Volantie: @BornToDie69 no właśnie nie mam. Żeby miało sens to musiałyby być Panele + jebitny magazyn energii.
W moim przypadku las zasłania mi słońce zimą, mam słońce tylko od rana do powiedzmy 12:00. :D Tak wynika z suncalculator. Za to wiosną-latem-wczesną jesienią mam jebitną żarówkę i mnóstwo słońca wpadającego do domu. Przeszkleń w samym salonie mam z 30m2, wiec będzie jasno. Jedyny plus paneli bez magazynu to latem ogarnianie klimy i
  • Odpowiedz