Wpis z mikrobloga

Ile trzeba wyłożyć na fajnego drona dla początkującego który nigdy nie miał styczności z dronami? Nawet nie wiem czy chcę FPV czy normalnego drona, podajcie jakieś modele z tego i z tego #drony #dron
  • 9
  • Odpowiedz
@zar0x: najtańsza opcja na start to "combo" w postaci radio+aparatura+dron, tj. BetaFPV Cetus X (albo inny wariant) - zestaw na stronie producenta $289.99 USD. Jak masz gamepada to możesz na początek sobie przetestować jakiś darmowy symulator FPV ze steama, ale tutaj trzeba zaznaczyć, że to będzie taka proteza fpv, gamepad średnio się nadaje do takiego użytku

W przypadku tradycyjnego drona praktycznie nie ma nauki, bo dron sam utrzymuje pozycje, ale też
  • Odpowiedz
@zar0x: jak lubisz styl lat '80 to tak () to bardziej do nauki i zabawy, przed zakupem 5" który juz gopro uciągnie.

Ale jak patrzysz na mini 4, no to raczej nie ma sensu fpv, bo to inna para kaloszy. Mini lata samo, według mnie każda osoba która nie lata na pale, zrobi egzamin (darmowy), przeczyta instrukcje i może 2 filmy na yt da
  • Odpowiedz
  • 0
@sirgorn: FPV pewnie lepsze do nagrywania np. jadących aut co? Czy bez tych śmiesznych googli tez idzie ogarnąć dynamiczne latanie?
  • Odpowiedz
@zar0x: da się gonić auta zwykłym dronem i dość dynamicznie, ale potrzebujesz do tego lepszego i droższego drona, a nie mini co poleci 50kmh. Często widzę jakieś przebitki z drona w Terenwizji, mają tam ziomka co właśnie jakimś maviciem lata między drzewami tak dynamicznie, ale to też dużo doświadczenia potrzeba, bo crash będzie drogi.

Żeby gonić auto w fpv musisz się nauczyć latać, to Ci może realistycznie zająć od 2 do
  • Odpowiedz
@zar0x:

Nawet nie wiem czy chcę FPV czy normalnego drona,

W FPV ujęcia są bardziej dynamiczne. Taki dron lata o wiele szybciej od fotograficznych.

Ile trzeba wyłożyć na fajnego drona dla początkującego który nigdy nie miał styczności z dronami?

Jeśli to ma być do "ścigania aut" to tylko FPV. Budżet jaki musisz założyć na takiego drona 5 cali z akcesoriami to około 8 tys. Zakładając że wszystko ma być nowe.
  • Odpowiedz
szkoda na początek jeśli bym go rozwalił xD


@zar0x: szkoda, to dwa razy wydawać kasę, a zwykłego drona ciężko rozwalić jeśli nie robisz głupich ruchów. Co do fpv to naprawdę dużo nauki, więcej niż myślałem (sam teraz ogarniam temat przez tych ziomków wyżej @litowo-polimerowy i @sirgorn )
  • Odpowiedz