Wpis z mikrobloga

Jako, że tyle się ostatnio słyszy o zamierzonym przez lewicę zniesieniu domniemania niewinności w przypadku gwałtu, to dostałem twórczej weny xd

Siedzi facet i kobieta na ławce w parku. Facet czyta sobie książkę, a jako że kobieta się nudzi, chce zrobić mu żart.
- Na pomoc!!! Gwałciciel!!!
- No co Pani?!
- Pomocy!!!
- No przecież Pani nawet nie dotknąłem, niech się Pani uspokoi!
- Dzień Dobry Bolidzja ;DD, słyszeliśmy jakieś niepokojące krzyki ..
- tak, ten facet próbował mnie zgwałcić!
- CZY TO PRAWDA? pyta bolidzja
- nie, jestem niewinny! To jakaś wariatka, ona kłamie.
- to niech Pan udowodni ( ͡º ͜ʖ͡º)
- że co? ale co ja mam udowadniać, przecież to chyba ona powinna skoro mnie oskarża o tak poważny czyn
- proszę pana, proszę nie dyskutować! My Panu nie przerywaliśmy! skoro nie może pan udowodnić swojej niewinności, to musimy Pana aresztować!!!
- CO #!$%@?? #!$%@?ŁO WAS?
- O! Obraza funkcjonariusza, radzę uważać na słowa, bo już na koncie ma Pan gwałt!
*Mężczyzna zaczyna się szarpać z policjantami, w końcu policjanci obezwładniają mężczyznę na ziemię i jeden go dusi kolanem, nagle kobieta wybucha śmiechem*
- Panowie, to był tylko taki ŻART rozumiecie, a wy tak na poważnie XD, nie było żadnego gwałtu, po prostu jestem lekko #!$%@?ęta XD
- Może lekko #!$%@?ęta, ale pozytywnie! :DD krzyczą policjanci, wybuchając śmiechem. Cała trójka zbija piątkę.
- Skoro tak Pani mówi, to nie było problemu. Pan jest już wolny, na następny raz niech Pan pamięta żeby udowodnić swoją niewinność.
- Że co #!$%@?? Ale przecież ona mnie pomówiła, o mało nie trafiłem na komisariat, a wy mówicie że nie było problemu? przecież mogłem nawet zostać niesłusznie skazany! Chyba powinny wobec niej zostać wyciągnięte jakieś konsekwencje!
- proszę Pana, proszę nie dramatyzować XD, przecież jest Pan już wolny. Poza tym widzi Pan, kobietom nic nie można zrobić, bo takie jest prawo. A nawet gdyby Pan trafił do więzienia, to by Pan odsiedział i tyle, po co robić taki szum, najwyżej by się Pan powiesił albo koledzy z celi by Panu pomogli, mówi jeden z policjantów.
*mówi kobieta*
- wiesz, w sumie jak się tak siłowałeś z Panami policjantami, to byłeś taki seksowny, że bym się z tobą przespała... ( ͡º ͜ʖ͡º)
- O nieeee, nie dam się nabrać, słyszycie?! #!$%@?ć, idę do siebie...

KONIEC
MORAŁ BAJKI JEST TAKI, ŻE JEŚLI DOJDZIE DO ZNIESIENIA DOMNIEMANA NIEWINNOŚCI W PRZYPADKU GWAŁTU, TO KAŻDY W SWIETLE PRAWA BĘDZIE GWAŁCICIELEM DOPÓKI NIE UDOWODNI SWOJEJ NIEWINNOŚCI. Ta historyjka wydaję ci się absurdalna? Może dlatego, że ją wymyśliłem xD, ale z drugiej strony czy aż tak bardzo? Cóż, może dzięki temu, ta głupia lewacka partia, która zasiada w rządzie, to zrozumie.

Docenię plusa za tą #!$%@?ą historyjkę ( ͡º ͜ʖ͡º)
#lewica #bekazlewactwa #historyjka #policja #prawo
  • 7
@metjumakk: z Konstytucji

Art. 42. [Odpowiedzialność karna; prawo do obrony; domniemanie niewinności]

1. Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto dopuścił się czynu zabronionego pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia. Zasada ta nie stoi na przeszkodzie ukaraniu za czyn, który w czasie jego popełnienia stanowił przestępstwo w myśl prawa międzynarodowego.

2. Każdy, przeciw komu prowadzone jest postępowanie karne, ma prawo do obrony we wszystkich stadiach postępowania. Może on
@NaChuiMiTaCHata całe szczęście że jest jeszcze Konstytucja, ale zapomniałeś że obecna władza nie uznaje Trybunału Konstytucyjnego, bo tak im odpowiada. Wszystko będzie zależało od tego jak organy państwa (sądy, prokuratura i organy ścigania) będą stosowały prawo. Miejmy nadzieję że zachowają zdrowy rozsądek.