Wpis z mikrobloga

#koszykowka #plk

Już mi się wczoraj nie chciało pisać:

Śląsk - Turk Telekom - 70-86 w ostatniej kolejce EuroCup. Pożegnanie z europejskimi pucharami takie jakie cały sezon, tylko tym razem decydujący odjazd miał miejsce w 2q. W Śląsku oprócz połamanego na długo Kulvietisa i nieobecnego prawie cały sezon Kolendy, tym razem zabrakło też chorego Parakhouskiego, kontuzjowanego (chyba niegroźnie) Wiśniewskiego i Wojnałowycza, który złamał rękę ¯\(ツ)/¯ U Turków wszystkie ręce na pokład, bo to był ich mecz o awans do 1/8 pucharu.

Punkty dla Śląska: Miletić 20 (+11zb.), Nizioł 14, Gravett 13, Klassen miał 7as., ale grał źle (2/11 z gry)
Punkty dla Turk Telekom: ex-PLK Palmer 22 (+6zb., 4as., 5/8 za 3), Wallace 17 (+6zb., 7as., 5/8 za 3), Enoch 15 (+10zb., 7/9 z gry), Jobes 12 (+5zb.), Saybir 12, Ulusoy miał 6as., a Brown (ex-PLK) zagrał tylko 11min bez punktu

Śląsk kończy te rozgrywki z bilansem 2-16, w ciągu trzyletniego kontraktu wygrali 6 z 52 meczów, a tak naprawdę z 54, bo jeszcze jeden play-offowy z Gran Canarią i jeden z wycofanym potem Lokomotivem. Nie wiem co by się musiało stać żeby organizator rozgrywek dał kolejną licencję Śląskowi, tym bardziej że z takich lig jak polska niekoniecznie chętnie będą patrzeć na zespół który byłby poza ligowym PO (a sporo na to we Wrocławiu wskazuje).

Obrazek mówiący więcej niż 1000 słów (bilanse na przestrzeni ostatnich 3 sezonów, stan na wczoraj) jest taki że najsłabsze (poza Śląskiem) Hamburg, Trento, Olimpija, miały po jednym dobrym sezonie w tych rozgrywkach, Śląsk miał 3 absolutnie fatalne.
cultofluna - #koszykowka #plk

Już mi się wczoraj nie chciało pisać:

Śląsk - Turk Te...

źródło: GFr9tx_W0AAP4iN

Pobierz
  • 2
@cult_of_luna: Jak staram się oglądać z koszykówki prawie wszystko do czego mam dostęp, tak do meczów Śląska w EC straciłem już cierpliwość w połowie poprzedniego sezonu xD Jest jakieś ziarno prawdy w plotkach o połączeniu BCL z EC? Wtedy będzie grał pewnie tylko mistrz i będzie spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@angmarz: jakieś ziarno jest, o tym szczególnie w FIBA już przebąkują od poprzedniego sezonu, ale ponieważ mamy już luty i zero konkretów, to nie wydaje mi się że stanie sie to już w to lato

tak jak mówisz, nawet nie znając formatu możemy założyć że tylko 1 zespół z Polski tam się zmieści

w ogóle byłaby to rewolucja jednak, bo z automatu rośnie prestiż trzeciego (obecnie czwartego) pucharu, bo lecą tam