Wpis z mikrobloga

@GrochenMochen No ale kto dowalił tak wysoką minimalną? No kto?:P

Z reszta PiSowskie ruchy uderzyły w tych najmniej zarabiających. Bo jak ktoś ma z 6k na fakture to stracił bardzo dużo, a jakiś menago czy IT guy z fakturą 40k zyskał sporo.
To nie kraj dla biednych ludzi.
@Niesondzem jak to jest że podatki zmalały, pensja ta sama a ja płacę więcej podatku... No powinno wyjść inaczej. A nie czekaj widzę że lubisz niskie podatki to #!$%@? 2137 nowych niskich opłat i podatków. Super partia krwa a nos rośnie (ostrożnie)
jak to jest że podatki zmalały, pensja ta sama a ja płacę więcej podatku


@Argonzz: gdzie placisz tyle samo posdatku PIT niby skoro dwarazy został onizony a pierwszy próg podniesiony czyli nie dosć że płącisz od tej swojej gownianej pensji mniej pit to jeszcze od jej mniejszej czesci. Nie #!$%@? poprostu.
@marnobrody: Ej ale przy całej mojej niechęci do PiSu prawda jest taka, że NIEKTÓRE podatki obniżyli bardziej niż PO. Zarówno PIT, wprowadzili niższy ryczał.

Przecież skala podatkowa zaczyna się teraz od 12% i pierwszy próg ma limit 120k. W przypadku rozliczania się razem to 240k. PO tego nie waloryzowało przez wiele lat. PiS wcześniej też nie ale koniec końców coś poprawili (m.in. przez inflacje).

Oczywiście składka ZUS leci w górę jak
2. 1 lipca 2022 r. weszła w życie Ustawa z 9 czerwca wprowadzająca kolejne zmiany w systemie podatkowym, m.in. obniżenie stawki PIT z 17% na 12%, zmiany w zakresie składki zdrowotnej, czy rezygnacji z tzw. ulgi dla klasy średniej.


Skutkiem drugiej było to, że samorządy dostały mniej kasy z podatków i musiały prosić się pisu o rekompensatę, dlatego była mocno krytykowana forma tej obniżki


@bn1776:
Fajna obniżka, zapomniałeś dodać, że zmiany
@losmarte: A jak ktos nie jest młody to płaci podatki np dochodowy 12% a wcześniej było17% . No to jest chyba obniżka? nie wspomninając o kwocie WOILNEJ OD PODATKU zwiększonej z 3 tys do 30 tys. Oznacz to tyle, ze jak ktoś zarabia rocznie 30tys to nie zapłąci podatku wcale a jak zarabia 40 tys to zapłaci podatek 12% od 10tys. czyli 1200zł /rok ,a wczesniej płacił 17%od 37tys czyli 6290zł.
Ej ale przy całej mojej niechęci do PiSu prawda jest taka, że NIEKTÓRE podatki obniżyli bardziej niż PO. Zarówno PIT, wprowadzili niższy ryczał.


Przecież skala podatkowa zaczyna się teraz od 12% i pierwszy próg ma limit 120k. W przypadku rozliczania się razem to 240k. PO tego nie waloryzowało przez wiele lat. PiS wcześniej też nie ale koniec końców coś poprawili (m.in. przez inflacje).


@malani: ale co Ci z tej obniżki pitu,
@marnobrody: Obniżył przedsiębiorcom na skali dochodowy z 17 do 12%, co prawda do tych 12% dorzucił 9% składki zdrowotnej od dochodu, także z tych 12 zrobiło się 21%, ale składka zdrowotna to nie podatek ( ͡° ͜ʖ ͡°)