Wpis z mikrobloga

Dzień dobry

dostałem od kogoś "gówno" program. Niestety niektóre programy antywirusowe wykrywają wirusa. Oto wyniki skanowania: https://www.virustotal.com/gui/file/ab14a195960e9c1e7ebca8022f3dfb898ceabbb79b67f4311c50f3428472f92c

Czy da się coś z tym plikiem zrobić? Jakoś usunąć wirusa z tego programu lub uruchomić go w kontrolowanych warunkach by wirus nie zainfekował kompa? Czy już kaplica? Programu jeszcze nie uruchamiałem.

#wirus #komputery #software #programowanie
  • 6
  • Odpowiedz
@Ian: Kliknąłem re-anlyze, bo wyniki były sprzed ośmiu miesięcy. Warto zawsze sobie zrobić świeże wyniki. Wykrywa go teraz 14/66, z czego nie ma głównych graczy na rynku, którzy go wykrywają.
Często różne instalki są flagowane jako virusy.
Powiedz coś jeszcze, co to za program miał być.

EDIT: serio ku*wa?
UsZ_ - @Ian: Kliknąłem re-anlyze, bo wyniki były sprzed ośmiu miesięcy. Warto zawsze ...

źródło: Screenshot 2024-02-08 130301

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ulyssos bo znalazłem n VT w szczegółach tego pliku co to niby jest xD jak ktoś wierzy w biorezonanse magnetyczne, które są jakąś pseudonauką, to niech sobie to gówno instaluje a nie na wypoku o pomoc prosi
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@UsZ_: zgadza się to program o nazwie "Quantum Resonance Magnetic Analyzer", zostałem poproszony o instalację tego. Wiem że to jest gówno warte i naciąganie na kasę. Edit: Znalazłem nawet na chomiku i autor tak opisał aplikację: Hasło to test123 Oprogramowanie od sprzedawcy - Zawiera wirusy. Najlepiej uruchomić na maszynie wirtualnej. Po serii testów okazało się, że urządzenie nie działa prawidłowo. Po stworzeniu testu na sobie a następnie stworzeniu innego profilu z
  • Odpowiedz
  • 1
@Ian czyli wał do kwadratu. Samo to że biorezonans to jakiś scam to jeszcze program do jego analizy zawiera wirusy xD
Jak już poprzednik pisał: jeśli musisz koniecznie xos komuś sprawdzić, to tylko virtualka.
  • Odpowiedz