Wpis z mikrobloga

Z ciekawości sprawdziłem na kalkulatorze botleneck i5 12400f i 1080ti, i odziwo pokazuje mi że procek jest za slaby do tej grafiki. Sądziłem że będzie na odwrót. Macie jakieś przemyślenia na ten temat? Zgadza się to? W hwmonitorze podczas grania na fhd pokazuje utylizację procka na 60 do 70 procent a grafe na 80. #pcmasterrace #gry #komputery
  • 8
  • Odpowiedz
@paki82: Ja bym raczej obstawiał, że to jakiś gówno kalkulator pokazuje bzdury, a nie procek za słaby

a grafe na 80


W jakiej grze? Bez limitu klatek na sekundę?
  • Odpowiedz
@paki82:
1. Nie patrz na kalkulatory

W hwmonitorze podczas grania na fhd pokazuje utylizację procka na 60 do 70 procent


@paki82:
2. to nie jest żadna miara bottlenecka w nowoczesnych architekturach.
  • Odpowiedz
@paki82 Te bottleneck kalkulatory są kompletnie niemiarodajne. A jak chcesz w przybliżeniu wiedzieć czy blokuje Cię karta czy procek to odpal sobie MSI Afterburnera przy graniu i ten podzespół który leci na 99-100% wykorzystania jest właśnie "limiterem". Ale dwie rzeczy - po pierwsze sprawdzaj bez v-sync i blokady fps, po drugie niektóre gry mają tak, że nie wykorzystują 100% mocy procka lub grafiki "bo tak".
  • Odpowiedz
@paki82 te kalkulatory to takie gowno że ja #!$%@?, kiedyś jak składałem pc to na 2700x i rtx 2070 pokazywało mi 0% a obecnie jak wpisze te same komponent to wywala do 20-30% XDDD
  • Odpowiedz