Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam 36 lat i postanowiłem wziąć się za swoje życie. Od września planuję zacząć studia. Wcześniej zaczynałem różne ale żadnych nie ukończyłem. Zastanawiam się nad tymi kierunkami. Który z nich jest najbardziej opłacalny, daje w miarę dobre zarobki i nie będzie trudności w znalezieniu pracy po nim?
#praca #pracbaza #studia #studiabaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Jaki kierunek wybrać?

  • Ekonomia 23.0% (23)
  • Architektura 21.0% (21)
  • Prawo 11.0% (11)
  • Marketing 16.0% (16)
  • Farmacja 29.0% (29)

Oddanych głosów: 100

  • 11
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Chyba zostaje ci farmacja. Ekonomia i marketing to gówno kierunki i jedynie dla młodych i dynamicznych.
Architektura bardzo trudna i ciężko wbić się na rynek. Pozycję zdobywa się latami.
Prawo? Może praca jako komornik lub notariusz.
Farmacja - jak się nie uda rozwijać, to zostaje praca w aptece.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim po każdym z tych kierunków będziesz nikim, nic się nie zmieni w twoim życiu, stracisz czas i pieniądze. Przeanalizuj swoje doświadczenie zawodowe, znajdź coś czego robiłeś najwięcej i nie nienawidzisz i zdobywaj jeszcze więcej doświadczenia, naucz się skąd się biorą pieniądze na twoją wypłatę i jak dawać wartość ludziom. Dopiero wtedy idź do szkoły WYŻSZEJ, jeśli będziesz chciał zgłębić temat w którym robisz. Nie wychodź ze swoimi propozycjami bo jak widzisz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Ekonomia? brak pracy

Prawo? Nie wezmą cię w tym wieku do kancelarii

Marketing? To bardzo praktyczna dziedzina, studia są tu uzupełnieniem wiedzy
praktycznej. Liczą się skille jak w IT (mówię o performance, nie julkowych socialach)

Architektura? Nie wiem, nie znam się, ale tu chyba byś musiał na własny rachunek pracować, więc w tym wieku ciężki start

Farmacja myślę że ok
  • Odpowiedz
Który z nich jest najbardziej opłacalny, daje w miarę dobre zarobki i nie będzie trudności w znalezieniu pracy po nim?


@mirko_anonim: myślenie w taki sposób o studiach jest bez sensu bo studia to nie rozszerzona zawodówka, idź na to co cię najbardziej interesuje, poczytaj trochę na te tematy, ponadto uczelnie udostępniają sylabusy więc sobie przejrzyj i wtedy podejmij decyzję

studiowanie tylko i wyłącznie dla pieniędzy to największy scam i syf jaki
  • Odpowiedz
dopiero będzie wchodził na rynek pracy?


@mirko_anonim: w wieku 36 lat?

jak ma ustalić


@mirko_anonim: właśnie o tym mówię, to jest sedno mojej wypowiedzi. Jeśli nie jest w stanie ustalić jak ustalić jakie sa perspektywy zawodowe, jakie można stanowiska piastować po ukończeniu danych studiów, jakie są wymagania na takie stanowiska, jaka jest specyfika pracy, zarobki, jakie dobrze mieć cechy charakteru to żadne studia mu nie pomoga bo jest po prostu
  • Odpowiedz