Wpis z mikrobloga

Niezwyczajny jestem nagrywać każde uskutecznione pierdnięcie i nie jestem w stanie się przemóc by to zmienić. W związku z tym są fotki złożonego gramofonu xD

Działa, ale nie gra. Paradoks. Poczytałem trochę i wychodzi na to że brakuje igły. Tyle że taka przyjemność kosztuje ok. 20 ojro- więc póki co ląduje w torbie, a torba w magazynie. Jak będę miał 20 eurasków żeby zagrać na loterii złomowej pt. "Pieniądze w błoto czy w złoto"- to kupię z nadzieją że brakuje tylko tego x)

Zdjęcie niżej to dorobiona gąbka antywibracyjna pod motorek napędowy- stara się rozpadła w pył przy dotknięciu.

#biedatech #gramofon #vintage #technics #audio #vinyl
DonRzoncy - Niezwyczajny jestem nagrywać każde uskutecznione pierdnięcie i nie jestem...

źródło: IMG_20240210_103642

Pobierz
  • 6
wychodzi na to że brakuje igły. Tyle że taka przyjemność kosztuje ok. 20 ojro


@DonRzoncy: w łeb się jebnij tym Holophonorem . xD
nie świruj, to kawałek plastiku, grosze pewnie.
płyt mam od groma, sprzetu juz niestety nie.
a tych igieł od #!$%@? miałem, nie sądzę by to kosztowało takie piniendze.
no chyba ze ten model jakis taki inny.
  • 1
@dos_badass:

https://www.amazon.com/Cartridge-Stylus-needle-Technics-J110R/dp/B074BFQ9YC
https://www.elettronicashop.net/puntine-giradischi/316-puntina-per-testina-giradischi-technics-eps-30-cs-puntina-blu.html

Taniej nie znalazłem, chyba że od chińczyka 24 sztuki za 60 ojro xD

w łeb się jebnij tym Holophonorem


Te kurde synek zważaj se, to precyzyjny instrument jes ( ͡° ͜ʖ ͡°)

sprzetu juz niestety nie


Czyli ogarniasz coś te kręciplacki? Bo mam jedną igłę Unitry, ale nie wiem czy da się ją jakoś tutaj wsadzić xD
@DonRzoncy: kurde, no na odległość to ci przecież tej igły nie wsadzę w...
lata temu ogarniałem, np prędkość potrafiłem z płyty odczytać, i taką na tym instrumencie ustawić. xD
igły też pamietam że wymieniałem, chyba tak wskakiwały i zatrzaskiwały się na jakichś plasdtikowych boczkach, czy cuś...
nie mam pojęcia czy te sprzęty mają igły ustandardyzowane, czy każda marka inna igła.
przecież ja używałem prl-owskiej unitry jakiejś. ;)
aha, pamiętam, że nawet
  • 0
kurde, no na odległość to ci przecież tej igły nie wsadzę w...


Skąd pomysł że chcę abyś mi wsadził? Chciałem wiedzieć tylko czy to możliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie mam pojęcia czy te sprzęty mają igły ustandardyzowane, czy każda marka inna igła.


Ano właśnie Dx

a sprawdzałeś od spodu te ramie w ogóle? czy tam jest pusto, czy może stara igła?


No zdjąłem ten plasticzek, ale tam