Wpis z mikrobloga

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze wojna bedize. Nie bez powoodu wszyscy politycy w Europie #!$%@? ze Rosja cos planuje ba nawet w Rosji narracja jest budowana o wojnie w calym NATO. Zakladam ze uderzenie pojdzie najpierw w Łotwe nie w Litwe nie w Estonie a wlasnie w Łotwe. Ona lezy idealnie posrodku tak samo maja do Niej daleko Finowie jak i my. Jak my sie wtedy zachowamy? Wyslemy wojska na Lotwe? Ja jebe to jest tak abstrakcyjne ze szok a przeciez o tym mowi artykul 5. Co jesli Rosja zaatakuje Lotwe i zajmie nawet pare km terenu? NATO zaatakuje Moskwe? No nie wiem. Ale zyjemy w ciekawych czasach. Ja juz troche ubrany i rozebrany bo wiem ze Rosja nawet jesli nie ma szans z calym NATO. Ale w w wyniku ataku nawet na kraje nadbaltyckie u nas bedzie masowy pobor a kto wie gdzie nas wysla i kto gdzie trafi. Nikogo nic nie bedzie obchodzilo. Przepisy mowia jasno. I ludziom ktorzy nie wierza w wojne z Rosja to dodam ze mielismy juz okolo 20 wojen z Rosja.
#ukraina #wojna #rosja #polska #nato
PABLO__ESCOBAR - Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze wojna bedize. Nie bez ...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@ShameOnYou: Okej skoro ja nie mam pojecia zwykly szary czlowiek o czym mowie to tak samo w tej chwili obrazasz wszystkich specjalistow od geopolityki i naszych genarlow ktorzy mowia ze musimy byc gotowy za pare lat do obrony. No to sorry bardziej poslucham specjalistow niz randoma z wykopa. Chyba ze jestes jakims analitykiem albo wojskowym. Bo ja nawet przed wojna Ukrainie slyszalem ze Putin nie zaatakuje bo ma zone i dziecko.
  • Odpowiedz
@PABLO__ESCOBAR: alarmujące doniesienia mogą być widmem przebudzenia i ogarnięcia się polityków

Co prawda nasz kraj stoi bez gaci, dzięki idiotycznemu pomysłowi zawierzenia ZWS co sprawiło że nie mamy rezerw, ale Niemcy mają jeszcze gorzej, bo tam nawet gotowych dywizji nie ma.

Ruscy zaś tłuką czołgi przemysłowo, do tego mają nie dość że miliony rezerwistów, to posiadają dziesiątki tysięcy ostrzelanych i gotowych do wojny kombatantów.
  • Odpowiedz
@PABLO__ESCOBAR: NATO za wszelką cenę nie będzie chciało eskalacji, niestety będzie patrzenie jak rosja gdzieś wchodzi i czy pójdą dalej. Jak wejdą tylko trochę to nic nie zrobią, a rosja odbębni "zwycięstwo" nad zachodem. Nie wiem gdzie jest taka faktyczna granica interwencji NATO.
  • Odpowiedz
@Krol_Karo: Ale dobra nie zaatakuja Polski ale zaatakuja ta Lotwe. Nawet czesc. I co wtedy zrobimy? Wedlug traktatow musimy wyslac wojsko. No nie wiem a moze bedziemy strzelac do Ruskow na Bialorusi. Jak to sobie wszyscy wyobraza. Bo jest duzo niewiadomych.
  • Odpowiedz
nawet w Rosji narracja jest budowana o wojnie w calym NATO


@PABLO__ESCOBAR: To akurat słyszymy od pierwszej pomocy wojskowej dla Ukrainy, czyli od blisko dwóch lat. W zasadzie to odkąd ruska ofensywa zahamowała całkowicie i powstała narracja o wojnie z NATO jako przyczyna dalszych niepowodzeń, taka tam propaganda dla ruskiego plebsu.

Ale ogólnie takie nawoływanie jest bardzo ważne, chcesz pokoju - szykuj się do wojny. Państwa Europy muszą się obudzić i
  • Odpowiedz
@mateo_olsztyn: Oczywiscie. Nie mozemy o tym zapominac. Wojny byly i to juz sie dzialo w historii. To ze Rosja przegra taka otwarta wojne okej moze sie z tym zgodze. Ale co jesli juz do Niej dojdzie. Jak bedzie wygladala. I jak bedzie wygladal los zwyklych ludzi czyt szarych wykopkow. Musimy sie przygotowywac... Wlasnie teraz jest na to czas.
  • Odpowiedz
@PABLO__ESCOBAR: Jeśli Rosja przestawiła gospodarkę na produkcję wojenną, to Europa też musi zacząć się zbroić, żeby wyrównać potencjał. To straszenie oznacza, że jakiś konsensus został wyrobiony w UE i taką podjęto decyzję, to trzeba urabiać opinię publiczną emocjami.
  • Odpowiedz
@OrgStJones: to trick abyśmy byli w strachu oraz aby nie zwracać uwagi na problemy gospodarcze krajów europy, tym bardziej na polityke niemiec i francji wobec rosji ktora w sporej mierze doprowadziła do tego co jest obecnie. Poniewaz przestraszony narodem łatwiej sie rządzi oraz na przygotowanie europy pod dotarcie Trumpa(jak powiedzial kto nie będzie placił składki 2% pkb na zbrojenia nato to nie będzie go bronić) do białego domu. Konflikt zbrojny jest
  • Odpowiedz
Po co o tym gadać jak za 10 lat Rosja nie będzie mail potencjału do takiego ataku, sobie grób od razu wykopcie i się w nim od razu połóżcie.
  • Odpowiedz
@PABLO__ESCOBAR: zgadzam się, na Łotwie jest duża mniejszość rosyjska. Banki łotewskie były brama na swiat dla rosyjskiego kapitału. Niestety sadze ze wojna wybuchnie i ze strony zachodnich polityków to nie tylko straszenie
  • Odpowiedz
@PABLO__ESCOBAR koledzy nie panikujcie, przypomnijcie sobie rok 2008 i ćwiczenia wojsk kolejowych koło granic Gruzji i przygotowania do ataku na Ukrainę na jesien/zimę 2021/2022. To trwa miesiące a nawet lata. Nikt nie zgromadzi 100000 ludzi ze sprzętem i logistyka bez wiedzy NATO. Myślcie, ze bez reakcji? Rosja działa w ramach gospodarki wojennej? I co z tego? Jedyna szansa na wygraną Rosji to wojna atomowa, na nią nikt nie pójdzie bo po co?
  • Odpowiedz