Wpis z mikrobloga

@Mck_98 tylko że w tym wypadku masz lewy pas żeby wyprzedzić pojazd na środkowym, a pedalarza jadącego środkiem drogi na drodze jednopasmowej gdzie ma ścieżkę rowerową obok (ALE ŚCIEŻKA JEST NA CHODNIKU A TAK TO TYLKO MIJAM STUDZIENKI!!!!) ciężej ominąć gdy jadą auta z naprzeciwka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 27
@Prawdziwychudybyk: Może być nawet 10 pasów z lewej strony do wyprzedzania ale zgodnie z prawem powinno się jeździć jak to mówią samochodziarze blisko prawej krawędzi. Przykład ze ścieżką rowerową ok ale nie do tego problemu odnosi się obrazek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@maad: Najczęściej prawy pas jest rozwalony przez ciężarówki. No na zdjęciu to dzban- masz rację ale już nie przesadzajmy. Ja miejscami po swoim miasteczku muszę jeździć po ciągłych liniach lub nawet czasami pasem pod prąd, bo są takie dziury, że rozwaliłbym koła albo zawieszenie. Zresztą jak wyprzedzał rowerzystów to robię to zawsze z ogromnym zapasem miejsca nawet gdy jest linia ciągła to i tak zjeżdżam na drugi pas.
  • Odpowiedz
Najczęściej prawy pas jest rozwalony przez ciężarówki


@Nowystaryziel: U mnie w mieście na wylotówce mówią to samo, a asfalt płaski jak lustro. Środkowy i lewy pas #!$%@? a prawy pusty. Plus taki że idealnie się wyprzedza i czasem mam wrażenie jakbym w UK jeździł xD
  • Odpowiedz
Może być nawet 10 pasów z lewej strony do wyprzedzania ale zgodnie z prawem powinno się jeździć jak to mówią samochodziarze blisko prawej krawędzi. Przykład ze ścieżką rowerową ok ale nie do tego problemu odnosi się obrazek ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Mck_98: No właśnie do tego się odnosi obrazek, że kolarz blokujący drogę jest pedalarzem blokującym drogę.
  • Odpowiedz
@Mck_98: ja jeżdzę środkowym bo już miałem parę razy że prawy zamieniał się w pas do skrętu w prawo a na środkowym nie było miejsca i żaden #!$%@? nie wpuścił xD
  • Odpowiedz
@ArchDelux sporo jeżdżę autostradą gdzie są 3 pasy i taki widok to standard. Janusze za kółkiem nie mają pojęcia o przepisach. Zastanawiam się zawsze co siedzi w ich głowach, że nas środkiem i prawy pusty.
  • Odpowiedz
Zdefiniuj "blokujący" ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Mck_98: A po co? Kontekst jest jasny. Może twoim problemem jest właśnie to że nie rozumiesz prostych rzeczy, które ktoś inny ci wytknął?
  • Odpowiedz