Wpis z mikrobloga

Mirki, mam trochę kasy wrzucone w bitcoin, trzymam to wszystko dla wygody na Coinbase, nie są to niestety żadne ogromne pieniądze. Jeśli chciałbym trochę się pobawić w spekulacje (do tej pory tylko hold), to dobrze myślę, że zamieniam BCT na USDC i ewentualnie odwrotnie? Bo zamiana na jakąkolwiek walutę FIAT oznacza powstanie obowiązku podatkowego. Znowu pamiętam, że USDC rok temu zaliczył mocny spadek kursu, więc to dodatkowe ryzyko. Czy jest jakiś inny, lepszy sposób?

#bitcoin #kryptowaluty #coinbase
  • 5
  • 0
@TataBartusia: Tak, to mniej więcej już wiem, bo na początku mojej przygody z krypto zamieniałem jak głupi KRYPTO<->FIAT i troszkę przy rozliczaniu PITu miałem problemów z rozliczeniem - trzeba sie było na szybko edukować. Dlatego teraz chcę uniknąć tego problemu, niestety USDT jest na Coinbase niedostępny, ale dzięki za info.
@foobarek: USDC mimo wszystko najpewniejszy satblecoin. Tylko płynność mniejsza od USDT. I nie wszystkie pary handlowe istnieją z USDC. USDT mimo wielu wątpliwości jest najczęściej uzywanym stablem na świecie. Sam osobiście handluje do USDT. Gdy trzymam na portfelu swapuje USDT na USDC.