Wpis z mikrobloga

Kupiłem Lenovo prosto z fabryki.
Windows jest polsku i wszystko śmiga ale dla pewności chce zrobić reistal bo nie wiadomo czy Pan sprzedawca czegoś nie doinstalował . Klucz Windowsa mam zaszyty w bios, czy ściągać wersje na Polsce i instalować przez pendrive czy zrobić to z poziomu Windowsa i tez będzie git?
Komputer to ideapad 5 pro
#komputery #windows10 #windows11 #laptopy #kiciochpyta
  • 7
Klucz Windowsa mam zaszyty w bios


@lukaschels: Jak zainstalujesz tę wersję z biosa, to i tak będzie tam ten cały syf od producenta, tak fyi. A przynajmniej kiedyś tak się naciąłem, może się zmieniło
@lukaschels: Jaką wersję z biosa? W biosie nie ma Windowsa tylko jest bios. Chyba chodzi o przywracanie systemu do fabrycznych ustawień z dysku.
@lukaschels Nie musisz mieć klucza. Identyfikator sprzętu już jest w bazie Microsoft jako posiadający licencję. Postaw czysty system z pena i po połączeniu z internetem sam się aktywuje.
@kidi1 nie mogę teraz sprawdzić, później podam

dzięki za odpowiedź

I mam pytanie czy jest możliwość zmiany ekranu gdy uruchamia się komputer. W starych czasach to przeskakiwały literki a teraz pojawia się ekran z powitaniem
Da się jakoś to zmienić
@wstanczyk: Źle to rozumiesz. Po pierwsze klucza nie ma w BIOSie, jest na serwerach MS przypisany do sprzętu, i po instalacji Windowsa, po połączeniu z Internetem sam to zasysa i aktywuje. Po drugie, możliwe że mylisz pojęcia przeinstalowania systemu i przywrócenia do stanu fabrycznego. Tak, fabrycznie taki Windows jest zapchany syfem i przywracanie go nie usunie, ale jeżeli OP pobierze obraz instalacyjny ze strony Microsoftu i przeinstaluje Windowsa w ten sposób