Wpis z mikrobloga

W ramach rozbudowy domu dodaję pomieszczenie (pokój gościnny z alternatywną funkcją soft-mancave), do którego chciałbym mieć dostęp z zewnątrz. Z racji gabarytów pomieszczenia i braku innych okien chcę tam wstawić coś, co będzie w pełni przeszklone (200 x 230 cm), ale też da się otwierać od zewnątrz, żeby goście mieli niezależny dostęp do pokoju.

I tu pojawia się pytanie - co wybrać?

Wiem, że mogę sobie po prostu wstawić zamek w zwykłe drzwi tarasowe PCV, ale może z jakiegoś powodu jest to zły pomysł? Może powinienem pójść bardziej w kierunku drzwi typu "witryna sklepowa" (solidniejsza konstrukcja) / w pełni przeszklonych drzwi wejściowych? Obawiam się tylko, że koszt takich drzwi będzie wielokrotnie wyższy niż normalnych drzwi tarasowych i nie wiem, czy jest powód, żeby tyle dopłacać.

#budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 5
  • 0
@Wykop24h: OK, ale czy taka witryna faktycznie ma jakąś realną przewagę nad drzwiami tarasowymi z zamkiem? Trwałość pewnie tak, ale te drzwi będą rzadko używane - może 4-5 razy w roku po kilka dni pod rząd - więc nie wiem, czy to taki istotny aspekt. Bezpieczeństwo?