#koszykowka #plk

Wczoraj:

Newcastle - Zastal - 86-80 w ostatnim meczu rozgrywek European North Basketball League. Fatalna gra Zastalu po przerwie, z +4 po pierwszych kwartach dosłownie w kilka chwil zrobiło się kilkanaście punktów przewagi i pewnie tak by się skończył mecz, gdyby nie to że w ostatnich kilku minutach Brytyjczycy po prostu przestali grać. U gospodarzy którzy mieli pewny awans do 1/4 nie zagrał jeden z podstawowych centrów Defoe, praktycznie niewykorzystany był też jeden z obwodowych liderów Austin. Zastal bez Musicia (problemy z wizą) i Rakocevicia (tu klub zdementował, że nie wiza a kontuzja była powodem).

Punkty dla Newcastle: Green 25 (+11zb.), Johnson 14 (+9as.), McGill 13 (+7zb., 6as.), rezerwowy Neighbour po długiej przerwie od grania 13 (w 11min na parkiecie)
Punkty dla Zastalu: J. Wójcik 16 (+7zb., 6as.), Kołodziej 13, English 10, Washington miał 7zb., 9as ale tylko 4pkt. i 1/11 z gry

Dla Zastalu był to ostatni mecz w tych rozgrywkach. Podobnie jak Start Lublin, odpadają po fazie grupowej, tyle że z bilansem 4-3, a nie 3-4. Zastal wygrał wszystkie 4 mecze u siebie i przegrał wszystkie 3 wyjazdowe. Bardziej jestem rozczarowany Startem niż wynikami Zastalu, które po pierwsze nie były jakieś rażąco niespodziewane, a po drugie ten zespół jest w rozsypce (co pokazuje liga) a i tak odniósł więcej zwycięstw niż Start w drugiej grupie.

Sam puchar ENBL chyba rozczarowuje w tym sezonie. W zeszłym były topowe zespoły z Polski (King, Trefl, Stal), ale też bardzo atrakcyjne do oglądania litewskie Wolves (dziś w EuroCup) czy izraelskie Ironi Ness Ziona. Faworyci do zdobycia trofeum w tym roku są półkę niżej.