Wpis z mikrobloga

To znowu ja ( ͡º ͜ʖ͡º) Kupiłem już drona. Co powinienem po kolei zrobić, żeby nim legalnie latać?

Zarejestrowałem się na stronie urzędu lotnictwa cywilnego, nie mam tam żadnego egazminu zdanego ani nic tylko mam nadany numer pilota. To wystarczy żeby latać dronami do 250g? Naklejam ten numer na drona i elo? Czy ten a1 czy coś tam trzeba zdać na tej stronie?

Dalej, zarejestrowałem się na checkin.pansa. Nie podawałem nr pilota bo go nie mam w profilu tylko nr operatora. Tak powinno być? Teraz tylko naklejam sobie nr operatora na drona, zgłaszam lot i lecę tak?

#dron #drony
  • 6
  • Odpowiedz
@robertx: lepiej ten kurs A1 zrób, przynajmniej nauczysz się zupełnych podstaw a to chyba pół godziny zajmie.
Jeśli dobrze pamiętam podaje się nr operatora, a na pewno ten numer naklejasz na drona. Zgłaszasz lot, sprawdzasz strefy, i gotowe. Nie radzę latać tam gdzie nie wolno, na przykład w CTR - będą widzieć gdzie jesteś i będziesz miał niemiłą niespodziankę.
  • Odpowiedz
  • 0
@atomic77: dzwoniłem do kontrolera lotów w okolicy, potwierdził mi że mogę latać do 100 metrów nad ziemią swoim dronem bez żadnych ograniczeń i tego się będę trzymał póki co ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@robertx cos się zmieniło? Mam DJI Mini 2 SE latam sobie okazjonalnie od czasu do czasu na polu za domem (sprawdzałem i brak żadnej strefy), ale nie zgłaszam lotu - to problem? XD
  • Odpowiedz
  • 1
@Ka4az: na checkin pansa masz pokazane wszystkie strefy, kliknij na swoją lokalizację i ci wyskoczy całe info. Ja sobie latam po okolicy na tych 100m i jest git, jak wlatuje dalej gdzie jest inna strefa to dostaje info o dron sam schodzi na 30m
  • Odpowiedz
  • 1
@Ka4az: Tak, ja u siebie zgłaszam. Wiadomo jak chce podlecieć zrobić zdjęcie 20m dalej na 20-30m to nie zawsze ale jakieś dłuższe loty już tak
  • Odpowiedz