Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie... Chciałbym kupić rower dla mojej lubej, wpadł mi w oko używany Specialized Pitch model 2019 ale kupiony 2 lata temu, karta gwarancyjna jest + serwis zrobiony po poprzednim sezonie więc wszystko wydaje się być OK. Jedyne moje pytanie to czy jestem w stanie zmienić w tym rowerze napęd? Niestety korba jest na kwadrat a nie jestem fanem tego rozwiązania... Da rade tu wrzucić hollowtech 2? Jeśli tak to pewnie wiąże się to ze zmianą całego napędu tj. przerzutka przód + tył?
#rower #mtb
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@Norskee: Mam złe doświadczenia z korbami na kwadrat, zawsze po jakimś czasie powstają luzy poza tym zastosowanie hollowtech to też trochę lżej :)
  • Odpowiedz
@rav3k zajechać normalnie ten kwadrat zmienić sobie wtedy korbę i suport z kwadrat na tam chcesz tylko wymiary będzie trzeba dobrać i nic prócz tego nie będzie trzeba zmieniać

Zresztą dobry kwadrat może zaskoczyć, tylko wagoeo slabo
  • Odpowiedz
@rav3k: możesz przejść na HT2 bez zmiany napędu, sam zmieniałem tylko support i korbę. Chbya że chcesz przy okazji jakiś upgrade robić np pod napęd 1x to możesz odrazu odpowiednią korbę zamontować.
  • Odpowiedz
  • 0
@Norskee: Tak, dopiero po zajechaniu będę chciał zmienić, ew. na przyszły sezon... To rower używany więc nie wiem dokładnie w jakim to jest stanie dlatego wolę już wcześniej dopytać czy wymiana na hollowtech jest możliwa.

Rozumiem że będzie można to wykonać, tak?
  • Odpowiedz