Wpis z mikrobloga

@PozorVlak: Kościoły to akurat mają niewiele przestrzeni użytkowej, budynki często przedstawiają wartość historyczną i architektoniczną. Prędzej parking pod kościołem na 500 aut, ale za to, to już okoliczni mieszkańcy by za proboszczem stanęli murem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kościoły to akurat mają niewiele przestrzeni użytkowej,


@GOHAN: niewiele, mówisz? kościoły to nie tylko kościoły ale też ziemia i parki, zakrystie i inne przybudówki. tu przykład z Dietla, samo centrum Krakowa. komu to służy? mieszkańcom tam nie wolno wejść (chyba; nie sprawdzałem ale wątpię)
PozorVlak - >Kościoły to akurat mają niewiele przestrzeni użytkowej,

@GOHAN: niewiel...

źródło: dietla

Pobierz
@PozorVlak: Nie wiem, czy jest tak dużo ziem przylegających do kościołów. Tak duży obszar jak na screenie to raczej rzadkość. Natomiast owszem, myślałem bardziej o kościele jako budynku niż o całym jego terenie.
@Asterka_Boza: a RODy są siedliskami jeży, ptaków, pszczół i innych pożytecznych stworzeń. nie wspominając już o produkcji tlenu przez rośliny, które absorbują CO2. kościoły produkują głupotę, zabobony i absorbują pieniądze ciężko pracujących owieczek. wiarę możesz praktykować wszędzie, twoja sprawa.

Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką 25 i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby
@PozorVlak Ale ja nie jestem za całkowitą likwidacją ogródków działkowych, w odróżnieniu od innych osób.
Co prawda RODy w centrum miasta są złym pomysłem, ale na przedmieściach powinny jak najdłużej pozostać.
Co prawda RODy w centrum miasta są złym pomysłem


@Asterka_Boza: ale zrozum, że jak one powstawały, to te tereny były zadupiem. w takim krakowie, gdzie teraz są betonowe ghetta, jeszcze 20 lat temu się pasły krowy (ruczaj) albo były pasy startowe lotniska wojskowego (avia)