Wpis z mikrobloga

Jaki może być powód, że codziennie o tej samej godzinie wywala sklep na 3-5 minut? Ping, dnsy, i inne internetowe testy przeprowadzane w czasie "wywalenia strony" normalnie chodzą tak jak w czasie działania. Pełna poprawność.

Błagam niech znajdzie się ktoś, kto wie gdzie trop... myślałem, że to może być restart serwera, ale normalnie z nim łączy ping itp.

#it #www #administracja
  • 6
  • 0
@nad__czlowiek: No własnie szukałem, ale czemu wypieprza stronę, a wszystkimi możliwymi narzędziami sprawdzającymi pokazuje ładnie na zielono w tym czasie że działa. Czy taki cron móglby wywalać stronę, a reszta by śmigała?
@imdejv1: no jak masz jakieś mocne zadania w tle co wykorzystają całą pule wątków blockujących to jak najbardziej. Stała pora wywalenia sugeruje właśnie jakiś batch/cron job

Może jakiś automatyczny backup bazy danych albo coś tam leci
  • 0
@nophp: ja już wszystko sprawdzałem, z serwera piszą że też jest dobrze wszystko (nie wiem po co tak piszą jak nie jest :D )

@nad__czlowiek Dokładnie o tym samym cały czas myślę, że to cron jakiś, ale z serwera mówią, że NIE, choć nie wierze im po prostu. Cron lub backup to właśnie jedyne co biore pod uwagę. Glupio tylko... że dalej nic nie wiadomo hehe. Jak tak dalej pójdzie to