Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki, jaki Dyson do mieszkania 40m2? Brak dywanów (póki co), tylko płytka i panele. Mam za to psa, który bardzo gubi sierść. Jak czytam recki, to naturalnie wszyscy piszą "gen 5, najlepszy, najmocniejszy" yada yada, ale kurde nie wiem, prawie 4k na odkurzacz tylko do paneli w 40m2? Na pewno można jakiś model tańszy znaleźć, który też będzie super.

Tylko jaki? Te wszystkie Detect, Absolute, Fluffy, Detect Absolute Fluffy Outsize Submarine Max mnie kompletnie mieszają i nie mam zielonego pojęcia :(

#dyson #odkurzacz #mieszkanie
  • 8
  • Odpowiedz
@LudzieToDebile: Nie ma opcji. Mam Xiaomi Mop 2 Pro i kompletnie sobie u mnie nie radzi. Ciągle się zawiesza na hokerach, muszę go codziennie czyścić (jak pisałem wyżej, pies bardzo dużo sierści gubi), nie sprząta dokładnie (musi dwa razy po mieszkaniu 40m2 przejechać żeby w miarę posprzątać).

Jestem bardzo zawiedziony roboodkurzaczami i nic innego prócz ręcznego już nie chcę. Szybciej ręcznym poodkurzam niż będę się #!$%@?ć w czyszczenie robota stercząc przy
  • Odpowiedz
@smilealittlebit: A to mnie zaskoczyłeś. Krzesła z dużą płaską podstawą czy np. wiatraki są faktycznie przeszkodą nie do przejścia. No i w rogach zostaje syf. Ale u mnie się sprawdza (nie mam zwierząt). U rodziny, która ma kota gubiącego masę włosa też. To znaczy, nie zastąpi ręcznego sprzątnięcia, ale 90% włosów zbierze. I niestety prawdą jest, że po takim kocie zbiornik jest zapchany. Ale żeby "kompletnie" się nie sprawdzał, to jestem
  • Odpowiedz
@smilealittlebit: Kup taki, żeby miał tą szczotkę fluffy z laserem, dużą i małą elektroszczotkę (duża do dywaników, mała do mebli tapicerowanych), wąską ssawkę do zakamarków i tą ssawkę z włoskami na końcu (przyda się do odkurzania rzeczy o skomplikowanych kształtach, jak klawiatura np.) te przystawki do mopowania olej.
  • Odpowiedz
@LudzieToDebile: no niestety. Może jako dodatek byłby okej, ale moje mieszkanie ma tylko 40m2, tu naprawdę nie ma co sprzątać praktycznie. Nie mogę uzasadnić posiadania dwóch odkurzaczy.

Też jestem zdziwiony, że u mnie jest tak źle, bo każdy znajomy bardzo sobie chwali robota. Ale niestety, jak widać, na każde 9 zadowolonych osób musi przypaść 1 niezadowolona. :p
  • Odpowiedz