Wpis z mikrobloga

Chodzi za mną ostatnio czytnik e-booków i generalnie czytanie cyfrowe. Uwielbiam dobre historie, książki, fantastykę i kryminały, ale czytanie papierowej książki zaczęło mi przypominać pewien rytuał: trzeba wziąć z półki, mieć jasno w pokoju, usiąść, trzymać książkę w obu rękach, albo mieć solidny blat pod kątem itp. I jakoś ciężko mi się skupić, nie mówiąc już o tym, że jak widzę cenę książki 50-70 zł to mnie krew zalewa. A że żyjemy w czasach cyfrowych i ciągle mam smartfon w łapie (tu też wchodzi moje zdiagnozowane #adhd) to jednak łatwiej mi się skupić jak mam coś mniejszego w ręce do czytania. I tu natrafiłem na #kindle i #ebook .

Czytałem wiele opinii wśród osób zabieganych i mających chaos w głowie, że taki kindle jest wręcz wybawieniem i pozwala lepiej i sprawniej konsumować książki nić tradycyjny papier. Smartfon jednak odpada, bo na dłuższą metę jest niewygodny (światło cyfrowe) i oczy się męczą, plus małe literki. Tablet też odpada bo to jednak cyfrowe światło.
I tu pytanie do was. Bo ja się KOMPLETNIE nie znam na tych ebookach i cyfrowym czytaniu. Jaki Kindle byście mi polecili? Powiedzmy że budżet celujący w okolice 700-800 zł, może z lekką obsuwą w górę gdyby różnica w jakości była istotna.

Na czym mi zależy?
- Możliwość czytania w nocy (podświetlany papier), bez konieczności odpalania zewnętrznej lampki,
- Czytanie pdfów i książek z neta (nie ukrywam, duża mam pobranych pdfów z chomika i fajnie jakbym mógł to odpalić na czytniku, plus czytanie komiksów/mang), żeby odczytywał polskie znaki
- Długo działająca bateria
- Fajnie jakby była możliwość ustawiania wielkości czcionki, a nie że odpalę książkę i będzie asianguyreadingsmallpaper.jpg
- Duży ekran, żeby nie trzeba było przewijać strony co 5 sekund
- Język nie gra roli, może być eng. Bo słyszałem że kindle nie posiada polskiego, nie przeszkadza mi to.
- ewentualnie jakieś inne bajery o których nawet nie wiem że potrzebuję XD

#ksiazki #ebook #kindle #czytniki
ponerLokej - Chodzi za mną ostatnio czytnik e-booków i generalnie czytanie cyfrowe. U...

źródło: 000HM2V9LS6HW66A-C122-F4

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz