Wpis z mikrobloga

Podziele się pewnym spostrzeżeniem, dlaczego otóż ci goście są jakby zapomnieni na polskiej scenie? Pamiętam jak mój starszy kuzyn X lat temu na swoim ericssonie puszczał "Dla Mnie Masz Stajla" lub "Pietnastu MC's", wtedy jeszcze na chleb mówiłem pep więc nic nie czaiłem ale w pamięci utkwiło mi to bardzo.

Teraz po latach znalazłem czas żeby odświeżyć sobie całą dyskografie 3W, i tak szczerze ci goście zjadają WSZYSTKICH, można porównywać Peja - Tede, Sokół - Pezet itp... Ale dla mnie 3W jest na wyższym poziomie i narazie nie widze żeby ktoś chciał ze wgl do nich zbliżyć. Szad, Pork, Nullo - trzech gości którzy idealnie sie uzupełniają, świetni rymotechnicy, flow masters, umiejętność dostosowania swojego wokalu pod każdy podkład, jakby ich głosy były instrumentami. Pisze to z tego powodu, teraz mam dużą wkręte na ich twórczość i czasami ze znajomymi wchodze w dyskusje i np. puszczamy sobie jakieś kawałki które nam siedzą.Ja osobiście raz puściłem Doline Klaunów z 2012r i każdy jak usłyszał te kawałki kopary im dosłownie opadły a oczy zaświeciły sie jak 5 złotych.

Nie piszę tego z powodu że jestem taki super duper bo komuś sie spodobała muzyka której słucham, bardziej chce porównać jak to sie ma w internecie. Czy są tu fani 3W, co mirki sądzicie o ich twórczości i pozycji na scenie. I czy to tylko ja mam tak że po dużej ilości takiego rapu naprawde większość tych dzisiejszych raperów, nawet i kilku ze starej gwardii wygląda przy 3W poprostu miernie?

Oczywiście co kto lubi, dla mnie dobry rap to taki który wywołuje efekt Wow - czy to przez teksty, przez flow, bity, czy po prostu głos rapera.
Dodam jeszcze że jestem bardziej oldschoolowcem i większość nowych rzeczy jeśli chodzi o brzmienie wogóle mi nie siada. Może dlatego że impulsy komputerowe które generują dzwięk w FLu, to nie to samo co muzyka analogowa płynącą z prawdziwych maszyn grających.

Bez zbędnego #!$%@?, dajcie znać czy ktoś ma podobne przemyślenia do moich czy tylko ja jestem tak piedolnięty.

#muzyka #rap #polskirap #rapsy #3w #trzeciwymiar #klasyk #hiphop
Reppy17 - Podziele się pewnym spostrzeżeniem, dlaczego otóż ci goście są jakby zapomn...

źródło: cb25e633237e4baea1be9cea808c5cce

Pobierz
  • 7
  • 0
@Staraagrafka: Jako skład napewno są lepsi, mieli super zgranie jak wymieniali 8 za 8 na zmiane między sobą, aczkolwiek solówki Szada są bardzo mocne wręcz powiedział bym że bardzo poetyckie. Ostatnio nullo wydał też dobry album "Zabójca Królowej".