Wpis z mikrobloga

Macie jakieś dobre tipy na zaplanowanie dwu tygodniowego pobytu w Portugalii? Lecę na początku czerwca z żoną. Pobyt zaczniemy w Algavre a lot powrotny mamy z Porto, auto wynajęte. Bardziej nam zależy na zwiedzaniu naturalnych atrakcji niż zabytków. Myśleliśmy żeby to podzielić w ten sposób że 5 dni południe, 5 dni Lizbona i okolice, 4 dni Porto i okolice, jakoś tak. Z czego dwa różne miejsca noclegowe na południu (dwa pierwsze w Faro, trzy w Lagos lub Portimao), jedno miejsce noclegowe w okolicach Lizbony i jedno w Porto. Jak to u was wyglądało?

#wakacje #portugalia
  • 20
@rocky_b: Faro jest totalnie nieatrakcyjne, tym bardziej, że mówisz, że interesują Was naturlane atrakacje. Portimao też jest 3/10. Lagos jest super za to :) Zróbcie sobie pieszą wycieczkę z Praia de Nossa Senhora do Praia do Carvalho (albo nawet i dalej, jeśli się Wam uda). Zachodnie wybrzeże jest 10/10 od Sagres do Odeceixe - też polecam trek (Fisherman's trail), ale skoro macie samochód, to po prostu krótkie spacerki po okolicach. Okolice
@rocky_b: gdybym miała przyjechać z kimś kto nigdy w PT nie był, to z miast bym wzięła 1 dzień (ale pełny) w Lizbonie, 1 dzień w Sintrze, 1-1,5 dnia w Porto, pół dnia w Lagos (cały z mega super plażami - Dona Ana I Do Camilo bodajże). Super jest też Ayamonte (łódka za kilka euro przez rzekę) i Tavira. Poza tym pełna uwaga na wybrzeżu! Powolutku jeździć, bez większego bookowania noclegów
@rocky_b Na Lizbonę i Porto wystarczy po 2-3 dni. Piękne miasta, szczególnie położenie Porto robi wrażenie. Na południe od Lizbony nie byłem. Warto zrobić j3den krótki przystanek z Peniche żeby zobaczyć Península da Papôa. Do Nazare nie warto w lato, bo słynnych fal się nie uswiadczy. Co do ciapaków to nie za bardzo rozumiem, bo praktycznie ich nie było widać - poza pracującymi pajetami na ubereats na rowerkach. Murzynów nie było wcale.
@rocky_b: jeśli Was interesuje zachodnie wybrzeże (dla mnie najlepsza część) to warto, bo tam komunikacja jest słaba. W Algarve pociągi jeżdżą tylko na odcinku Lagos - Vila Real de San Antonio (nie jestem pewna nazwy miasta - ale na drugim brzegu od Ayamonte). No i na tym odcinku faktycznie nie potrzeba samochodu. Także jeśli dobrze to zaplanujcie, to może je wynająć samochód np od drugiej/trzeciej dobry dopiero.
Wtedy:
1 dzień: pociąg
@rocky_b: tak, zazwyczaj jest najtaniej jakoś 3 miesiące przed wypożyczeniem :} nie wiem jak z vanami (dostępność pewnie mniejsza, więc moga być inne zasady).
Co do spania w aucie jest całkiem łatwo - musisz co 48h zmienić municipios :) spanie w aucie to mega spoko opcja - dużo wolności. Przespałam w Portugalii w samochodzie w sumie pewnie z miesiąc i nie miałam problemów :))
@rocky_b @factoryoffaith_
Dołączam do wątku. Planuję 2 tygodnie w lipcu w Portugalii. Jedziemy w 6 osób. W tym dwójka dzieci. Initial plan jest
1. Porto 2 dni
2. Aveiro 0,5 dnia
3. Sintra 1 dzień
4. Lizbona 2,5 dnia
5. Park Arrabida 1 dzień
6. Algarve 5 dni
7. Wylot z Faro

Nastawiamy się na podróże głównie pociągiem + wynajem samochodu na kilka dni w algavre. Jak macie jakieś uwagi albo pomysły
@katalizat0r zobacz sobie na Passadiços do Paiva Trailhead, dla nas to bardzo obiecujący punkt w podróży.

My mamy łącznie 6 różnych miejsc noclegowych wzdłuż linii brzegowej od Taviry aż po Porto :) autem na luzie wszystko objedziemy.