Wpis z mikrobloga

Wyrazy współczucia dla rodziny, współczujemy wam z całego serce @WuDwaKa jesteś dobry człowiek który zostawił ślad w naszych sercach i miał wplyw ma nasze życia. Gdybyśmy wiedzieli,.że tak jest to można było coś zrobić, ale to się już nie zmieni, dlatego trzeba się nie bać mówić o męskiej depresji i kryzysie psychicznym OPie, masz duzego zielonego plusa na zawsze
  • Odpowiedz
#!$%@?, szkoda Mireczka, zawsze dodawał content na poziomie..... Co za powalony świat... @WuDwaKa spoczywał w pokoju, myślę, że byłeś dobrym człowiekiem i takim Ciebie zapamiętam :(
  • Odpowiedz
  • 4
@Jare_K @bllade
Jeśli trzymać się katolickiego podejścia do transcendencji, to samobójstwo samobójstwie nie równe. (Tutaj wywód opieram o to co wiem z katolicyzmu, dlatego proszę nie wchodzić w dyskusję ze mną na temat samego istnienia "katolickiego" Boga, bo nie o tym teraz piszę)
Obecnie wychodzi się z założenia, że nie można definitywnie stwierdzić (jak kiedyś bywało), że samobójca będzie potępiony, a to przynajmniej z dwóch powodów:
1) od momentu targnięcia się na
  • Odpowiedz
perspektywy lat powody tych posunięć są zatrważająco błahe


@jdef90: Powodem 99% samobójstw jest ból, fizyczny lub emocjonalny. Współczesna medycyna nie jest w stanie dać człowiekowi znaczącego, długotrwałego efektu przeciwbólowego/znieczulenia. Przez znieczulenie mam na myśli efekt taki jak dają np. opioidy. Uszczypnięcie boli mniej, jak uderzysz się młotkiem w rękę to boli mniej, ale również jak żona z którą byłeś 20 lat powie Ci że odchodzi i zabiera dzieci to też będzie
  • Odpowiedz
@Prowe: a skąd Ty wiesz takie rzeczy, co? Ja uważam, że reinkarnacja jest prawdziwa.


@Glikol_Propylenowy żyjesz w kraju, gdzie zarabiając średnia krajowa, jesteście bogatszy niż 95% ludzi. Zwierzęta też w zdecydowanej większości żyją w dziczy walcząc o życie. Także, zastanów się dobrze, czy naprawdę tak mamy źle.
  • Odpowiedz