Wpis z mikrobloga

@o_n_a no kurde raczej xd niezzczelnosci wypełnień przez niechlujstwo dentystów lub przez stare wypełnienie to norma. Trzeba robić przeglądy wypełnień żeby sprawdzić czy wszystko ok
  • Odpowiedz
@o_n_a może być jakaś nadwrażliwość, ból może być przez zły zgryz, czyt. Górny ząb naciska na dolny tak mocno i tak często że dolny się poddaje i jest wciskany, ścierany i ma jakiś rodzaj bólu, lub coś się dzieje w środku. Anyway, tu ci nikt nie pomoże sensownie bez zajrzenia do buzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@o_n_a: nie, ząb może być mocno zniszczony i nie boleć przy opukiwaniu. Żeby taki ból się pojawił, to musi być obecna zmiana zapalna przy wierzchołku korzenia.

Zęby się nie psują "od środka". Próchnica zaczyna się w szkliwe i wnika w głąb. Nigdy nie jest tak, że ząb z zewnątrz nie jest naruszony, a w środku wielki ubytek.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@SkrytyZolw dzięki wielkie za konkretną odpowiedź a może być tak że boli ząb bo ubytek jest w samej plombie? W sensie że się gdzieś wykruszyła? Pytam bo nie wiemy czy nie zmienić dentysty bo twierdził że to musi być inny ząb niż ten który wydaje się że boli a ja się nie znam.
  • Odpowiedz
@o_n_a: jeżeli doszło do uszkodzenia plomby i odsłoniła się część zęba, to tak, można odczuwać ból. Ale uszkodzenie plomby widać, więc dentysta by zauważył, że to tu jest problem.

Czasami ból może promieniować w inne miejsca. Miałaś robione zdjęcie RTG?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@SkrytyZolw a mam pytanko z innej beczki tak czysto teoretycznie bo wiele opinii czytałam i artykułów i zdania różne są. A czy można używać szczoteczki sonicznej przy wrażliwych dziąsłach i odsłoniętych szyjkach zębów czy nie? W sumie mogę nawet nie wiedzieć, że mam odsłonięte szyjki.
  • Odpowiedz
@o_n_a: dentysta powinien wykrywać i Cię informować o takich rzeczach jak odsłonięta szyjka. A przede wszystkim powinien znaleźć przyczynę i ją wyeliminować.

Jeśli tylko używa się szczoteczki z miękkim włosiem i wykonuje się prawidlówy ruch wymiatania, to nie ma problemu.
  • Odpowiedz