Wpis z mikrobloga

Mirki studiujące weterynarię, moglibyście się podzielić swoimi wynikami matur z przedmiotów, z których punktacja pozwoliła Wam się dostać na kierunek w poprzednich latach? Zastanawiam się czy odpuścić rozszerzoną chemię na rzecz podstawowej matmy, którą mam napisaną na 84% (co daje 84 pkt, więc chemię musiałbym napisać na +42%, żeby miało to sens, bo przelicznik x2) i ten czas przeznaczyć na biologię (przelicznik tak samo x2), która wchodzi mi lepiej, żeby wycisnąć z niej jak najwięcej, stąd moje pytanie, z jakimi progami mniej więcej spotkaliście się przy rekrutacji i ile punktów osobiście nabiliście?

#matura #biologia #chemia #licbaza #techbaza #studia #studbaza #rekrutacja #weterynaria #weterynarz #edukacja #pytaniedoeksperta
  • 3
@Vectroy: myślisz, że nie dasz rady zrobić 50% z chemii? Ja przy robieniu nic poza lekcjami i 2h w sobotę na zajęciach dodatkowych zrobiłam 37% jakoś, a przeniosłam się z fizyki na chemię w połowie drugiej klasy

Nie wiem nic o weterynarii, ale ja yolo poszłam na rozszerzony polski, bo pomyslalsm, że mam większą szansę zrobic 50% na rozszerzeniu niż 100% na podstawie (i tak też było, 84% z podstawy i
@Vectroy: nie bądź taki pewien, że biologia idzie Ci lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Można opanować całe podręczniki na blachą a i tak napisać na marny wynik. Chemia jest przyjemniejsza - jeżeli wiesz, to zdobędziesz punkt. Tak czy owak korepetycje obowiązkowa z chemii i/lub z biologii jeżeli chcesz sensownie pisać maturę.
A wszelkie progi wygooglujesz.