Wpis z mikrobloga

  • 1295
Myślę że do kuratorium trzeba napisać. To że nie wskazali jakie to liceum to dla kuratorium nie będzie problemem kuratorium@kuratorium.waw.pl warto w piśmie wskazać że co do platformy iGenius toczy się postępowanie wyjaśniające Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów a cała platforma prawdopodobnie działa na zasadzie piramidy finansowej która w przepisach prawa jest zabroniona (wskazać ten link https://finanse.uokik.gov.pl/tag/igenius/) dodac warto o tym żeby kuratorium poinformowało o podjętych działaniach itp oczywiście podpisując się imieniem
  • Odpowiedz
do zgłoszenia do MEN


@czlowiekbozy: właśnie to jest problem. Mówi się, że szkoła uczy tylko teorii. Zdać i zapomnieć. I takie podstawy przedsiębiorczości nie uczą jak oszczędzać. Ale zmiana programu z obiektywnej podręcznikowej wiedzy na subiektywną, doprowadzi właśnie do takich sytuacji. Że pojawi się bajernat... I tak źle, i tak nie dobrze.
  • Odpowiedz
@F_Ogot: wołaj jak napiszesz. Też postaram się dzisiaj napisać jak znajdę czas wieczorem. polecam pisać przez ePUAP (wtedy nie zleją takiego zawiadomienia) wskazać link ze strony uokik obowiązkowo bo to być musi (w końcu ostrzeżenie wydał organ państwowy a nie wykopek). Może dobrze by było zrobić znalezisko o tym żeby nagłośnić sprawę.
  • Odpowiedz
@N331: To nie jest bajerant, tylko oszust. Nie wiem, co skłoniło szkołę, żeby dać mu to prowadzić, znajomości, niewiedza? Ale mam nadzieję, że ktoś za to odpowie.
  • Odpowiedz
@diarrhoea: szkoły się łapią na takie rzeczy pod hasłem: przedsiębiorczość dla młodych. Wykorzystywane to już było przez MLMy jak FM Group jak i piramidę Dascoin, drudzy mieli prelekcje nawet za unijną kasę, jako "krzewienie biznesu" ;)
  • Odpowiedz
@czlowiekbozy: Wiem, że w oświacie się zarabia źle i mało kto się do tej pracy przykłada, bo jedyne co można tym zyskać to problemy. Ale niesamowitym skandalem dla mnie jest to, że ktoś wpuścił do szkoły tych oszustów, nie sprawdzając nawet czym się zajmują. Młodzi ludzi chętnie będą patrzeć na kradzione zdjęcia z drogimi furami i nie będą uruchamiać krytycznego myślenia.
  • Odpowiedz
Widzę że zrobiła się mała afera na tagu ale fajnie jakby ktoś zrobił znalezisko o tym. Im więcej ludzi to zobaczy że w publicznej szkole odbyło się takie szkolenie tym lepiej dla sprawy. Zawiadomienia do kuratorium też mile widziane. Zapytacie dlaczego? Otóż to może być ich gwóźdź do trumny. Jak zainteresuję się tym kuratorium i ministerstwo to i może uokik przyspieszy z działaniami i po prostu rozwali to. Także szable w dłoń,
  • Odpowiedz