Wpis z mikrobloga

Mam prośbę o poradę w sprawie wymiany podzespołów w PC.

Chodzi głównie o GeForce GTX 960 (jeszcze pod Wiedźmina 3 kupowałem ;)) ale nie chcę mieć wąskiego gardła nigdzie więc podaję resztę istotnych części:
Procek: i5-4590
Płyta: Gigabyte B85M-D3H
RAM: 2x 8GB (DD3 1600 MHz)
Zasilacz: Thermaltake SMART SE 530W

Chciałbym porządne GPU kupić i myślałem coś na poziomie GF 4070 ale jest tyle wersji że już nie wiem co wybrać...
(jakoś max 4k chciałem wydać na kartę żeby chwilę posłużyła ale wiadomo jak się da taniej...)

I pewnie obudowę będę musiał zmienić bo mam Logic PC Case 38 ATX i zakładam, że nowa karta tam nie wejdzie.

Będę wdzięczny za opinie oraz sugestie :)

#kartygraficzne
#komputery
#pcmasterrace
  • 11
  • Odpowiedz
@VoiVod Do tego procka to gf 1080 już było lekką przesadą brać… Za 4k masz nowy zestaw (tylko nie z 4070 ale i tak będzie przeskok).
  • Odpowiedz
@VoiVod: A więc do tej karty musisz wymienić procesor. Procesor będzie miał inny socket a więc też płytę główną. Płyta główna będzie miała sloty na nowsze pamięci RAM, więc RAM do kupienia. Ten zasilacz raczej z tą grafiką długo nie pociągnie, więc zasilacz 650W. Morał z tego taki, że kupujesz nowy komputer. Jak chcesz ulepszać procesor beż tak częstej wymiany reszty to polecam przeskoczyć na AMD.
  • Odpowiedz
@VoiVod: oj, tu to dobrze by było całość zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Procek, platforma stara, będzie ograniczać, zasilacz słaby, buda poracha :-/

Może sprzedaj stare graty i lajtowo wejdź w nową platformę. Za 4k do ogarnięcia.
  • Odpowiedz