Wpis z mikrobloga

Hej, powoli kończy mi się 100 GB na #google zdjęcia i rozkminiam temat chmur. Google Zdjęcia podobają mi się przez to, że wrzucają jakieś kompilacje sprzed roku albo dziesięciu no i mam tam wszystkie swoje zdjęcia. Spoko jest też dla mnie, że ma dobrą kompresję plików.

Zastanawiam się czy np. #onedrive nie jest lepszy? Na pewno większe pojemności wychodzą taniej niż google zdjęcia. Ale czy np. też można ustawić kompresję przy synchronizacji?

W google zdjęcia przerąbane jest to, że jak już ma się tam historię swoich zdjęć z 10 lat czy więcej to trudno to porzucić :/

Co polecacie? #fotografia #smar #telefony
  • 8
@Bobokkk: Dokładnie, mam podobny problem. Jeszcze za 200gb mogę płacić, ale wyższe plany to już abstrakcja cenowa dla mnie. Wgl przyzwyczaiłem się do google photos, a za wygodę się płaci... Tym bardziej że mam już 1TB z OneDrive z subskrypcji Office, ale nie potrafię się przenieść tam ze zdjęciami.
  • 1
@drifcioooo: przez lata była to darmowa usługa przez co właśnie "uzależnili" od siebie klientów. I teraz płać :D Te 200 GB też jeszcze przeżyję ale co za np. 3 lata?

Jakąś opcją jest kasowanie po prostu starych zdjęć z google photos i traktowanie tego po prostu jako backupu dla bieżących fotek. Ja i tak robię regularne backupy na dyski fizyczne, ale te zawsze mogą paść :/
@drifcioooo tak wygodnego jak Photos od Googla nie znajdziesz.
Ja przeszedłem na OneDrive 1Tb backup family pack, mam tutaj przypominaki co było rok temu etc... a na codzień uzywam Gallery od Samsunga.(tutaj mam sortowanie po lokalizacji)
@Bobokkk: Kupić 2 dyski zewnętrzne 1TB, i na nich archiwizować zdjęcia. Za pomocą XnConvert lub irfanView można zmniejszać rozdzielczości do 2560 na szerokiej krawędzi przy jakości JPG 80%,
i 1000 zdjęć zamiast ważyć 8GB będą ważyły 2GB.

Nagrania zmniejszać z 4K na 1080p, bo jakość 4K z takich kamer też nie będzie najlepsza - bo to nie profesjonalne kamery. I nagrania te też będą najczęściej zrobione amatorsko. Za pomocą Handbrake można