Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Największy ból dupy o mieszkania to mają single. Ja i moja narzeczona mamy podobną pensję 6k, więc razem daje 12k miesięcznie. Za mieszkanie na kredyt wychodzi nam rata +-5k miesięcznie, czyli 2,5k na głowę. W sumie zostaje nam ze wspólnego budżetu zostaje nam 7k do dyspozycji czyli sporo. Po odjęciu jedzenia, wydatków, opłat nadal jest to spora kwota, którą ciężko ot tak przewalić na głupoty i jesteśmy w stanie sporo oszczędzać. Jakim więc cudem młodzi narzekają że ich nie stać? Zwłaszcza w miastach wojewódzkich, gdzie zarabia się o wiele więcej.




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 81
płynu do kąpieli już chyba z pół roku nie kupowałem


@m76859: https://allegro.pl/oferta/prija-5l-szampon-i-zel-pod-prysznic-zen-szen-do-hoteli-na-prezent-premium-12242505992?bi_s=ads&bi_m=showitem:desktop:top:active&bi_c=YmM2MTE0OWYtYTk3MS00MjVmLThlMTktNjY2MWIzYjcxYjFjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=5fa90c0c-3b3d-476f-983a-c0c5f26896c6

Wbrew pozorom bardzo wysokiej jakosci produkt

3 opakowania proszku do prania, kilka past do zębów, jakaś inna chemia do sprzątania domu, wszystko kupujemy jak jest akurat w sklepie tanio


@m76859: polecam w hurtowni po nowym roku, bo jest najtaniej.
@Akos: gowno prawda 3.5k na łepka to bardzo dużo. Wykopowe szony wam wyprały mózg, że każdy kto zarabia mniej niż 20k to nieudacznik.
A tymczasem prawda jest taka, że śmiało zarabiając minimalną albo nawet będąc na zasiłku (ale mając własne mieszkanie) można sporo odłożyć, niektórzy znajomi na zasiłkach nie mają co z kasą robić i wydają je na divy i kluby. A studenci pracujący na połowę etatu też nie mają problemu
@majkel88: no to może dla ciebie, ale dla ludzi co nie mają potrzeby posiadania samochodu czy jeżdżenia 2-4 razy do roku na jakieś egzotyczne wakacje w sam raz. To co mają powiedzieć ludzie którzy świadomie nie pracują i nawet zasiłku nie pobierają? A dużo takich. Widać wykopki to tylko znają swój czubek nosa i nie potrafią poza tym czegokolwiek innego zobaczyć
6 kulek Nivea było na allegro za bodajże 54zl


@m76859: to bez szalu szczerze mowiac, przeciez to jest po 9zl - totalnie casualowa stawka, a w necie byly po 5-6
edit - to chyba rok temu tylko XD

czasem w biedronce jest na płyny do kąpieli


@m76859: imho biedronka > nivea > dove > prija > cereva

Rozumiem ze ta banka 5l nie wyglada, ale tam masz mniejsze designerskie opakowania,
@Akos troszkę #!$%@? kochany, tyle co napisałeś wydaje w trzy tygodnie nad polskim morzem jedząc codziennie z dziewczyną na mieście, kupując kręcone ziemniaki czy inne gofry, mieszkając w Łodzi, jeżdżąc na mieście czasem, wychodząc do kina czy na jakieś zakupy raz w miesiącu to wydaje tyle w 1-2 miesiące i spokojnie mogę ponad tysiaka zostawić na koncie
@mirko_anonim: bo ludzie zwykle zarabiają nieco mniej :D @Akos da się za 7 k ogarnąć bez zadłużenia ale nie dla współczesnych #!$%@? którym można wepchnąć gówno subskrypcje,barbera itd. Tyle mieliśmy z żoną przez ostatnie pól roku do dyspozycji i zostawało 1-2 tys na materiały wykończeniowe do domu.,naprawiło się dwa razy gruza itd.
Co za głupi wpis. Za 2 miesiące okaże się że jedno zdradziło drugie i z tego "wspólnego 7 koła" (oczywiście minus jedzenie, rachunki, wydatki)" zostanie mu 4 koła. Które nie wychodzi już z istnienia dwóch osób tylko jednej i typ zostanie z zarobkiem 2 miesięcznie.
Czynsz i opłaty 800

Jedzenie + napoje 2000

Karnet na siłownię 300

Kosmetyki 300

Chemia 100

Benzyna, serwis, utrzymanie samochodu 1000

Ubrania 450

Leki 150


@Akos: Jak ty kasę wydajesz? Jakiś burżuj dosłownie. Chociaż ja mam multisporta, więc dużo oszczędzam na siłowniach i spa.