Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!

Ostatnio zapytałam Was o alty które polecacie i które kupujecie, jeden z mirków wypisał mi kilka i postanowiłam zrobić research. Jako, że sama sobie wszystko rozpisałam (nawyk ze studiów :P) to uznałam, że podzielę się tym z Wami.

W związku z tym tworzę tag #slonecznekrypto gdzie będę wrzucała mój research projektów!
Dajcie znać czy Was taki temat interesuje, jeśli tak to sami podrzucajcie też swoje projekty do researchu, oraz jeśli znajdziecie jakiś błąd to też śmiało mnie wypunktujcie, pozwoli mi to się rozwinąć ()

PS. Od razu mówię, że absolutnie nie nakłaniam nikogo do kupna, sama jeszcze tych altów nie kupiłam, a jeśli znajdę jakąś popularną walutę która okaże się scamem to nie omieszkam się go wypunktować i Was ostrzec.

Na pierwszy ogień idzie:
🟡🟡 Clore.ai 🟡🟡

Zajmują się wynajmowaniem serwerów GPU do członków społeczności. Wynajęte GPU można wykorzystać do renderu filmów/animacji, kopania krypto czy trenowania AI. Za wynajem płacimy w Bitcoinach lub ich walucie CLORE.
Cena za wynajem sprzętu to np. 100 CLARE za dzień dla RTX 3070, 8GB VRAM, RAM: 63GB (100 CLARE = 84,70 PLN)
_____________________________________
LINKI:
WWW: https://clore.ai/
CoinMarketCap: https://coinmarketcap.com/pl/currencies/clore-ai/
Wykres: https://www.mexc.com/exchange/CLORE_USDT?_from=search

Gdzie kupić 💵
- giełda Gate.io (wymagane KYC). Giełda ma często listowane projekty małe i świeże ze względu na niskie bariery listingu
- MEXC (największy wolumen na tej giełdzie, nie jest wymagane KYC)

🟢🟢 Plusy:
+ waluta jest użyteczna - w niej można płacić za wynajem sprzętu, więc pewnie lepiej ją kupować niż wymieniać za BTC
+ jest to projekt, który może być korzystny przy rozwoju AI - zgodnie z obecnymi trendami
+ firma Clore.ai jest oficjalnie zarejestrowaną firmą w Czechach - co zwiększa bezpieczeństwo, ze nagle nie znikną twórcy (firma założona w marcu 2023)
+ brak listingu na dużych giełdach (jak będzie na Binance, ByByt, OKX to wtedy często kursy ładnie odnotowują wzrosty. Pytanie czy będzie planowany listing na jakiejś większej giełdzie, skoro obecnie 60% tokenów posiada giedła MEXC)
+ grupa na telegramie jest aktywna, jednak posiada dość mało członków (4 456 osób)

🟥🟥 Minusy
- brak listingu na „większej” giełdzie - daje tutaj znak zapytania, czy projekt faktycznie chce się jakoś mocniej rozwijać
- projekt już odnotował ładne wzrosty (jest blisko swojego ATH)
- dalekie miejsce w rankingu - miejsce dopiero 562, niewielka grupa na telegramie

👉 Moje zdanie
Uważam, że projekt ma potencjał na wzrosty.
Projekt ma plan na rozwój opracowany do końca 2024, w miarę aktywną społeczność. W Q3 2024, chcą sobie odpuścić płatność w BTC, chcą zostawić tylko ich walutę CLORE, wiec zapotrzebowanie na nią może wzrosnąć.

🟪 Statystyki na dzień 21.02.2024 🟪

Miejsce w rankingu: #562
Market Cap: 60,5 mln $
🟢 Ostatnie 7dni: +5,8%
🟢 Ostatnie 14 dni: +78,4%
🟢 Ostatnie 30dni: +83,3%
ATH: 2.12.2023 (obecnie kurs jest niższy o 29% od ATH)

#bitcoin #kryptowaluty #altcoin
slonecznydzien - Cześć Mirki!

Ostatnio zapytałam Was o alty które polecacie i które ...

źródło: screen1

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@maggotbrain15: świetna rada, BTC tez nie warto było kupowac za 21$ jak już był 70x od pierwszej ceny na Mt.Gox

@slonecznydzien co do użyteczności to jest to minus, że można płacić zarówno w clore jak i btc - pokazuje, że twórcy średnio wierzą w adopcję swojego tokena. Identyczna sprawa dotyczy flux - najpierw można było płacić tylko we flux a potem twórcy sami wywiesili białą flagę i udostępnili płatność we FIAT.
  • Odpowiedz
@Polska2080: bitcoin nie został zrobiony z chęci zysku i był dystrybuowany od ceny 0, tutaj mamy jednego z tysięcy startupów, które powstały jedynie z chęci zysku i który upadnie. Jak możesz w ogóle porównywać jedno do drugiego?
  • Odpowiedz
pierwszy minus to powinien być taki: obecna cena to 70x od dołka


@maggotbrain15: masz rację, dlatego w kolejny wpisach już dodaję informacje o ile token wzrósł.

co do użyteczności to jest to minus, że można płacić zarówno w clore jak i btc - pokazuje, że twórcy średnio wierzą w adopcję swojego tokena


@Polska2080: niedługo ma być tylko w clore, bez BTC

Z tej listy tylko dynex


@Polska2080: Właśnie robię
  • Odpowiedz