Wpis z mikrobloga

Ja już odchodzę od stołu, za duże emocje, ale dla mnie to dzisiaj wygląda strasznie abstrakcyjnie, że nvidia robi ponad 10% od wczorajszych poziomów na after markecie, w tym czasie DAX ATH, a cały nasdaq 2% odbija po wynikach jednej Spółki. Jasne boom na AI, bańka, owczy pęd etc...
A może ostatnie dni to był tylko prolog do sensownej korekty i wyniki NVD tylko dały ostatnią nadzieje na 20K, którą dziś zgaszą... Luźna myśl, sam nawet nie próbuje
#gielda
  • 20
  • Odpowiedz
@Jcmg: No tygodniowa swieczka jest w takim miejscu ze albo lecimy na top z zeszlego tygodnia albo gasimy czerwono :) gruby zdecyduje
banka bedzie pompowana az nie pojawia sie fakty czyli np bezrobocie, slaba gospodarka.

Co do NVIDIA oni teraz jada na fomo i to ze kupuja teraz na potege czipy. Powstaja firmy ktore buduja datacenter pod AI itp.
Pytanie czy utrzymaja to kiedy sie juz "nakupuja" tych czipow i hype
  • Odpowiedz
@fristajl: Pełna zgodna. Jak dla mnie również to wygląda irracjonalnie ale po co się kopać z koniem. Rynek pompuje AI, alright wsiadam i jadę z nimi. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@fristajl: nie pamiętam kwot, ale chyba nie. Blisko szczytów ale nie max. A później patrzyłem jak spada. To się nazywa popełniać błędy. Czasem na plus czasem na minus.
Na CD projekt wyszedłem prawie na samym szczycie z ponad 1000% zyskiem.
A odnosząc się do innego aspektu tego co napisałeś, to jest takie powiedzenie:

Analiza wsteczna zawsze skuteczna.

Łatwo jest patrzeć i oceniać decyzje z punktu widzenia historycznego.
Skąd miałbym widzieć że
  • Odpowiedz
Ja już odchodzę od stołu, za duże emocje, ale dla mnie to dzisiaj wygląda strasznie abstrakcyjnie, że nvidia robi ponad 10% od wczorajszych poziomów na after markecie, w tym czasie DAX ATH, a cały nasdaq 2% odbija po wynikach jednej Spółki. Jasne boom na AI, bańka, owczy pęd etc...

A może ostatnie dni to był tylko prolog do sensownej korekty i wyniki NVD tylko dały ostatnią nadzieje na 20K, którą dziś zgaszą...
  • Odpowiedz
@fristajl @Frwrd05

Przecież to jest wszystko kwestia tego jak mierzysz zmianę trendu i kiedy ona się odbywa.

Nie jestem pewien ale chyba np ma 200 już jest przecięta od góry.

Wam się wydaje że ktoś gra kontrę - a to jest testowanie zmiany trendu pod jakieś tam info.
  • Odpowiedz
@Sarza01: mi się nic nie wydaje i nawet nie wiem co to jest ma 200, bo gram tylko longi na długi termin nie na cfd, bo to jest jedyna sensowna strategia na długi okres
  • Odpowiedz
mi się nic nie wydaje i nawet nie wiem co to jest ma 200, bo gram tylko longi na długi termin


@Frwrd05: to skąd wiesz że sie trend zmienia? Jak to mierzysz? Skąd wiesz że to akurat trend w górę, a nie w dół? Czy na chybił trafił?
czy tylko logn zawsze i liczysz że zażre? do jakiej straty wtedy trzymać?
  • Odpowiedz
@Jcmg: @programistalvlhard to ciekawe, właśnie sobie uświadomiłem. wczoraj SPX odwrócili delarzy bo nasprzedawali putów jak głupi na 0dte. I tak patrząc na to dziś - niema nic na wykresach, nic tam niema z analizy technicznej czy wolumenu. Tylko na opcjach było to widać. Dziś bez analizy łańcucha jest się ślepym, przynajmniej przy DT.
  • Odpowiedz
@Sarza01: Ja mam portfel obligacje + etf na cały świat który dokupuję co miesiąc nie patrząc na cenę. Drowdown portfela mam 11% więc tyle co nic, a w długim terminie nawet aktywnie zarządzane fundusze nie podbijają indeksu, więc jak mogę zakładać, że wyjdę lepiej niż indeks klikając w telefonie po robocie xD
  • Odpowiedz
@Sarza01: dla msci acwi nie ma takiego zakresu dat, bo jest notowany od 2008, ale symulując sp500 którego jest w acwi większość, to przy kupnie co miesiąc nawet w tym okresie 2000-2010 wychodzi stopa zwrotu +2.88% rocznie
  • Odpowiedz