Wpis z mikrobloga

Wykopki czy ktoś w was miał wątpliwą przyjemność korzystać ubezpieczenia szybowego z Uniqa?

W skrócie. W trakcie jazdy szyba czołowa dostała kamieniem wystrzelonego spod kół pojazdu jadącego z naprzeciwka, szyba do wymiany. Mam wykupione AC z ubezpieczeniem szybowym także otarłem łzy myśląc że chociaż częściowo zwróci mi się koszt AC. Zgłosiłem uszkodzoną szybę w firmie Autoglass która współpracuje z Uniqa i zajmuje się wymianą szyb oraz formalnościami zgłoszenia szkody.
Nim jednak dokonałem zgłoszenia, dla pewności zadzwoniłem do Uniqi i zapytałem się czy fakt zgłoszenia też szkody w Autoglass przy obecnie posiadanej polisie wpłynie na wysokość przyszłej składki ubezpieczeniowej. Podałem numer polisy, otrzymałem informację że nie wpłynie to na wysokość przyszłej składki no i cacy, zaznaczam że zgłosiłem szkodę w terminie wyznaczonym przez ubezpieczyciela.
Tak się akurat złożyło że po naprawie tej szyby pojawiła mi się okazja do kupienia drugiego auta w fajnej cenie i postanowiłem z tej okazji skorzystać. Wtedy właśnie przy wybieraniu polisy dowiedziałem się że Uniqa zgłosiła wymianę szyby jako szkodę i koszt mojej polisy do drugiego auta podskoczył o 1300 zł ¯\(ツ)/¯ Dzwoniłem do firmy Autoglass poprosić ich o dokumenty które wysłali do Uniqi ale do samego ubezpieczyciela jeszcze nie dzwoniłem.

Pytanie do was. Czy ktoś z was miał podobną przygodę ? Jeśli tak, to czy i jak reklamowaliście takie "zachowanie" ? Wiem że to nie jest odosobniony przypadek i zamierzam zgłosić sprawę do UOKIK i być może podjąć inne kroki prawne.

Jednocześnie chciałbym zdementować informację że w dniu 27.01 o godzinie 14:33 nagrałem rozmowę z konsultantem Uniqi w której to Pani ładnie poświadczyła że wysokość mojej składki ubezpieczeniowej nie ulegnie zmianie.

#uniqa #oc #ac #ubezpieczenia
PaszaTyNasza - Wykopki czy ktoś w was miał wątpliwą przyjemność korzystać ubezpieczen...

źródło: logo_uniqa_partnerunternehmen_myability

Pobierz
  • 4
@Pasza_Ty_Nasza @nalot_1 normalna sprawa, część firm zgłasza szkody z ubezpieczenia szyb normalnie jako z AC, samemu nie licząc tej szkody przy wznowieniu polisy, tak więc kobieta ciebie nie skłamała, u nich przy wznowieniu ta szkoda by nie miała znaczenia. Po drugie i tak się tobie poszczęściło, bo w większości firm nie możesz sobie samemu wybierać warsztatu do szyb, tylko trzeba przez firmę zgłaszać i oni wszystko organizują. Po trzecie, jak to policzyłem
@sayanek: >normalna sprawa
W żadnym wypadku nie jest to normalna sprawa. To że firmy ubezpieczeniowe przyzwyczaiły nas do tego że robią nas w konia to nie jest moim zdaniem normalna sprawa.

u nich przy wznowieniu ta szkoda by nie miała znaczenia

Być i tak może, ale nie było to zaznaczone w rozmowie której nie nagrałem.

Po drugie i tak się tobie poszczęściło, bo w większości firm nie możesz sobie samemu wybierać
@Pasza_Ty_Nasza to jest normalna sprawa, bo to że zgłaszają szkody z szyb jak z AC to nie wymyśl firmy tylko wymóg przepisów, część firm się wycwaniła i ogarnęli temat tak że szyby to nie ubezpieczenie majątkowe tylko usługa assistance (takie kręcenie ale w granicach prawa, no powiedzmy) i tylko dlatego część firm nie zgłasza szyb jako szkody. Zresztą do samego ufg idzie informacja że to szkoda z szyb, tylko większość firm nie