Wpis z mikrobloga

Ależ to nagranie jest prawdziwe. Przerabiałem to ze swoim ojcem 50+.

Ma 30 lat doświadczenia na funkcjach kierowniczych, kilka kierunków studiów, języki, doświadczenie zagraniczne.

Na początek wypisaliśmy mu w CV całe te doświadczenie i umiejętności. Wysłaliśmy w odpowiedzi na 10 ogłoszeń na fajne stanowiska. Cisza. Zero odpowiedzi.

Ok, pomyślałem, że może będziemy dostosowywać CV pod każde ogłoszenie, trochę je odchudzając (bo zajmowało 3 strony). Poszło w 20 miejsc. Jedna odpowiedź, ale wybrali kogoś innego.

Pod koniec ojciec był już zdesperowany i chciał podjąć jakąkolwiek pracę. Wykasowaliśmy większość doświadczenia z CV i wysyłaliśmy już hurtowo na stanowiska typu kasjer na stacji paliw czy operator wózka widłowego. I nic. Zero.

Bilans? 110 wysłanych CV, 2 odpowiedzi. Sam w to nie dowierzałem.

#pracbaza #gorzkiezale
PiccoloGrande - Ależ to nagranie jest prawdziwe. Przerabiałem to ze swoim ojcem 50+. ...
  • 12
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: Mam 25 lat i dokładnie to samo. Jak nie masz znajomości, to nawet jakbyś samemu wybudował 2 różne promy kosmiczne to i tak nie znajdziesz pracy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: w swoim fachu czyli projektowaniu elektryki / automatyki przemysłowej jako inżynier nie miałbym wikszych problemów z dostaniem pracy po 50. Podejrzewam że ktoś kto zasiedział się w jednej pracy lub nie zna obecnego oprogramowania ani języków miałby problem, ale jeśli ostatnie 20 lat spędziło się na stosunkowo różnorodnych projektach to jest się mimo wieku atrakcyjnym pracownikiem.
  • Odpowiedz
@PiccoloGrande: na magazyn i inne proste prace przyjma od ręki i osoby 50+ : )

Taki sam problem mają osoby świeżo po szkole średniej, ciężko złapać coś jakkolwiek ambitnego.
  • Odpowiedz
Nic się nie zmieni, ssanie jest tam gdzie człowiek jest łatwo wymienialny. A na stanowiska bardziej specjalistyczne nie ma aż takiej ilości wakatów, a jest mnóstwo chętnych. Do tego dla dużych firm wjechała globalizacja, po co mają zatrudniać kogoś komu trzeba płacić 700€, jak można znaleźć kogoś kto zrobi to samo za 100€.
  • Odpowiedz
Myślisz że chodzi tu wyłącznie o wiek czy może kiepska sytuacja na rynku? Przecież 50 lat to nie tak staro wcale.


@NieBendePrasowac: Z początku myślałem, że "za dobre" CV, ale nawet jak je wyczyściliśmy prawie do zera wysyłając na jakieś najprostsze prace to nadal nikt się nie odzywał. Także wychodzi na to, że wiek.
  • Odpowiedz