Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki materac moglibyście polecić dla dwóch osób (90kg/70kg, śpimy na boku).
Dobre opinie czytałem o argento therapy, ale trochę za twardy się wydaje.
W pan materac spodobał mi się viscogreen lux I Vitale armonioso, ale nie wiem czy nie za drogie na swoją jakość i czy warto przepłacać
#materac #materace
  • 15
@najbardziej-lysy: Wszystkie 3 materace to są bestsellery :) - najczęściej kupowane modele tych trzech producentów. Tylko każdy z nich ma ina twardość. Argento jest bardzo twardy (H4), Viscogreen Lux twardy (jeśli leżałeś na H3), a Armonioso jest średnio-twardy. Jakościowe, włoskie pianki, 10 lat gwarancji - to musi kosztować ;) Ale jeśli Argento był za twardy to przetestuj materac Diverso, który jest w promocji producenta -15% (jakieś 4500 zł za 160x200). Jest
@Milano: a co jest "bezpieczniejsze", zbyt twardy czy zbyt miękki? W sensie że na twardą może można jakiś cienki dodatkowy materac dać czy coś takiego, jakby się okazało że za twardy. Może to głupie pytanie, ale 5 minut na tych materacach w sklepie to ciut za mało na wnioski niestety
Gość w sklepie w ogóle powiedział że te termopianki za bardzo się nie różnią, że twarda po prostu wolniej cię "wchłania",
@najbardziej-lysy: lepiej kupić trochę za twardy niż trochę za miękki. Raz, że z czasem ciało przyzwyczai się do odrobinę twardszego podłoża, a dwa, że w miejscu stałego użytkowania pianki stracą odrobinę na swojej twardości. A jak nadal będzie za twardo, to dokupisz sobie 3-5 cm topper i nadasz mu więcej twardości. W przypadku Argento Therapy producent oferuje tani wewnętrzny topper (3,5 cm), który wsuwa się pod pokrowiec i w ten sposób
@Milano:

Dzięki wielkie Mirku, to lecimy z H3 twardością

Hilding Salsa czy Materasso Termopur Comfort - efektu wow nie będzie ale będzie tanio (ok. 1900 zł).


A są dużo gorsze od tych droższych? Jak na razie najbardziej mnie przekonuje to że mogą być dostarczone za parę dni, a na te viscogreeny trzeba czekać prawie miesiąc.
Obecnie z różowej śpimy na kanapie z Agaty, a wcześniej było łóżko z materacem z Ikei,
A są dużo gorsze od tych droższych?


@najbardziej-lysy: Nie chodzi że jest gorszy czy lepszy. Dla mnie są one bardziej komfortowe i warto dopłacić... choć wielu użytkowników dużej różnicy nie odczuje. To tak jak kupowanie auta - masz do wyboru Dacie Duster albo Volvo XC90. Po co kupować 3x droższe Volvo jak Dacie jak też ma 4 kola, też ma klimatyzację itp.
Nie wiem jak w innych sklepach ale standardowy termin
@Milano Panie kochany, kiedyś doradzałeś mi zakup materaca i z twojego polecenia kupiłem Venus Multi Pocket Koło H3. Jednak przy mojej wadze +/- 75kg jest dla mnie za twardy. Ciągle boli mnie odcinek lędźwiowy/piersiowy kręgosłupa. Mam wrażenie że jak gdzieś pojadę w gości i śpię na gównomateracach to wysypiam się lepiej i nic mnie nie boli. Czy muszę wymieniać materac czy da się coś z tym zrobić np jakimś topperem?
@visca: Jeśli materac jest za twardy, to tak, najlepiej dokupić topper/nakładkę 3-5 cm, która nada więcej miękkości. Lateksowy topper 160x200x5 cm to koszt jakieś 600 zł, termoelastyczny z 700 zł, a ze zwykłej pianki na Allergo widziałem poniżej 200 zł.