Wpis z mikrobloga

Nie mogę znaleźć filmu, ale z racji drugiej rocznicy wznowienia wojny chciałem spytać ekspertów z tagu #ukraina co tam słychać u tego brodatego ukraińsko-polskiego Żyda, co chyba w drugim miesiącu wojny chodził i opowiadał jak z Rosjanami się bili pokazując zniszczone ruskie wozy piechoty, "robią robotę" itd. To było blisko startu i gość był bardzo sympatyczny, tylko potem go juz nie było widac.
Żyje jeszcze? Cos tam nakręcił jeszcze? Chyba z Odessy był. Wykopowicze go pewnie pamiętają.
#wojna #pytanie

PS Jak żyje i go np. za rany nie zwolnili jeszcze to pewnie w ciągłym boju. To jest naprawdę skandaliczne, że Ukraińcy nie stosują rotacji i ten pierwszy najbardziej patriotyczny rzut, ludzi z największym entuzjazmem do obrony jak poszedł to tak siedzi na froncie, zamiast kilka miesięcy walki i kilka miesięcy odpoczynku. To ich tylko wpędza w poczucie beznadziei, bo wielu pewnie widzi wyjście tylko przez ranę, albo śmierć :(. To też nie przysparza chętnych do dołączenia, bo bez wizji jakiejkolwiek rotacji powołanie zaczyna przypominać wyrok, a to fatalne dla ludzkiej psychiki. Jak człowiek czegoś wyczekuje, to jest mu łatwiej znieść trudy. Takim czymś mogłaby być właśnie rotacja, bo teraz to jest jedynie mętna wizja niżej niesprecyzowanego zwycięstwa, które nie wiadomo czy / kiedy będzie i na jakich warunkach.

No ale bez rozwodzenia się dalej, interesuje mnie czy wiadomo coś o tym sympatycznym brodatym Żydzie.
  • 4
Chyba o niego Tobie chodzi. Nie mam pojęcia kto jest i czy nadal żyje, próbowałem wyszukać go za pomocą google zdjęcia wycinając klatkę z filmu z jego sylwetką oraz wpisując w google różne frazy ale nie mogę znaleźć oryginalnego źródła filmu ani żadnych informacji. Sam jestem ciekaw jak jego losu potoczyły się dalej, czy w ogóle jeszcze żyje.
ElManiure - Chyba o niego Tobie chodzi. Nie mam pojęcia kto jest i czy nadal żyje, pr...